Aktualności

Rozmawialiśmy z nauczycielami o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać uczniowie

Data publikacji 17.10.2022

Brzescy policjanci spotkali się z nauczycielami z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzegu. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zagrożenia z jakimi młodzież może się spotkać, a także jakie zachowania uczniów powinny zwrócić uwagę wychowawców. Środki odurzające są realnym zagrożeniem dla naszych dzieci, dlatego warto nauczyć się rozpoznawać sygnały, które mogą wskazywać na eksperymentowanie z zakazanymi substancjami. W ramach współpracy ze szkołą w spotkaniu wziął udział szef brzeskich policjantów insp. Zbigniew Stanowski.

Używki i narkotyki stanowią ogromne zagrożenie dla młodego organizmu. Dlatego tak ważne jest aby również nauczyciele mieli wiedzę jakie akcesoria i substancje, które mogą pojawić się w szkole powinny wzbudzić ich podejrzenia.

Pedagodzy mogli również zobaczyć przedmioty, które służą do wytwarzania środków odurzających i ich przechowywania. Przedstawiliśmy materiał poglądowych różnych narkotyków, dopalaczy i substancji psychotropowych. Wszystko po to, aby również nauczyciele mogli w porę zareagować kiedy zauważą niepokojące sygnały u swoich uczniów.

Rozmowa, poświęcony czas i uwaga może uchronić nasze nastoletnie dzieci przed złym wyborem w życiu. Aby wybierały te właściwe ścieżki, bądźmy dla nich wsparciem, słuchajmy ich i wykazujmy zrozumienie dla ich młodzieńczych trosk. Wówczas, zamiast szukać pocieszenia w zakazanych substancjach przyjdą po poradę do nas.

czytaj więcej: https://opolska.policja.gov.pl/op/akademia-bezpieczenstwa/narkotyki-i-dopalacze/4746,Narkotyki-i-dopalacze.html

  • spotkanie policjantów z nauczycielami
  • walizka z materiałami poglądowymi
  • spotkanie policjantów z nauczycielami
Powrót na górę strony