Aktualności
-
W najbliższych dniach na terenie niemal całego kraju prognozowana jest fala upałów
W najbliższych dniach na terenie niemal całego kraju prognozowana jest fala upałów, która zbiegnie się z zakończeniem roku szkolnego i początkiem wakacji. Najwyższe temperatury wystąpią w niedzielę (28 czerwca), kiedy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekroczy 30 C.
MSWiA -
Podczas festynu o wakacyjnym bezpieczeństwie
Każdy letni festyn to czas, kiedy jego uczestnicy dobrze się bawią. Korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. To również okazja dla nas byśmy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie. Zbliżają się wakacje, a więc z uczestnikami rozmawiamy o bezpieczeństwie nad wodą i w czasie wolnym od codziennych obowiązków. Nie zapominajmy, że woda to żywioł i nie można go lekceważyć. Mierzmy siły na zamiary, odpuśćmy ryzykowne zachowania i brawurę.
Brzeg -
Mandaty, pouczenia, wnioski do sądu – to efekt policyjnych działań „Prędkość”
Policjanci z brzeskiej drogówki włączyli się w wojewódzkie działania „Prędkość”. Do akcji były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Ponad 40 kierowców jechało za szybko. Zostały na nich nałożone mandaty karne i pouczenia, a względem dwóch sporządzono wniosku do sądu.
Brzeg -
Zapraszamy na wybrane elementy testu próbnego
Brzescy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wybrane elementy próbnego testu sprawności fizycznej, który odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Brzegu. Instruktorzy chętnie udzielą pomocy i odpowiedzą na wszelkie pytania, aby pokonać go bez żadnych trudności.
Brzeg -
Wojewódzkie działania „Prędkość”
Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa akcja „Prędkość”. W działaniach wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Naszą uwagę kierujemy przede wszystkim na kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Kierowco, noga z gazu!
Brzeg -
II miejsce dla policjantów z Brzegu w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego
Sierż. Szymon Rzepka oraz sierż. Kamil Pachulski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajęli drugie miejsce w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Teraz brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Kluczborka będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
Brzeg -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Wyłoniliśmy "Patrol Roku 2026" w garnizonie opolskim
Mł. asp. Krystian Gąszczak i sierż. Tomasz Jędrzejko z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce, będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
KWP -
Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę
58-letni kierowca volkswagena z promilami w organizmie nie zachował ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd. Tłumaczył policjantom, że spieszył się na zakupy, by następnie jechać do znajomych na grilla. Z kolei 36-letni kierowca volkswagena uwagę policjantów zwrócił torem jazdy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i w takim stanie po imprezie wracał do domu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Brzeg -
Pierwszy egzamin drogowy za czwartoklasistami z Łosiowa
Karta rowerowa daje dzieciom samodzielność w ruchu drogowym. Dzięki wiedzy i umiejętnościom, które nabywają podczas przygotowania się do egzaminu, ich świadomość zdecydowanie wzrasta. Potrafią zadbać swoje bezpieczeństwo, stosując się do obowiązków, nałożonych na rowerzystę i korzystając ze swoich praw. To ważny egzamin w życiu uczniów IV kl. łosiowskiej podstawówki, który uprawnia dzieci do tego, by rowerem samodzielnie dojeżdżać między innymi do szkoły.
Brzeg -
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
KGP -
Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"
Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Brzeg -
Podsumowaliśmy powiatowe działania „Bezpieczny powiat brzeski”
Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ze Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla, Nysy i Opola przeprowadzili działania „Bezpieczny powiat brzeski”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory. Funkcjonariusze sprawdzali również prędkość ręcznymi mierniki. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączką kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, przestrzegaj obowiązujących przepisów. Nie pozwól, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Brzeg -
Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym
34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!
Brzeg -
Korzystając z roweru pamiętaj o bezpieczeństwie
Wiosenna aura zachęca do tego, aby wsiąść na rower. Nieważne, czy chcemy w ten sposób spędzić czas z rodziną, aktywnie wypoczywać, czy też dojechać do pracy lub na zakupy. Ważne jest, abyśmy wsiadając na rower, pamiętali o bezpieczeństwie i przestrzegali przepisów drogowych. Miejmy na uwadze, że niezależnie od wieku i od tego, w jakim celu korzystamy z roweru, to należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o obowiązku używania kasku ochronnego przez rowerzystów, kierujących elektryczną hulajnogą lub UTO, którzy nie ukończyli 16. roku życia.
Brzeg -
Sobotni piknik z policjantami
Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.
Brzeg -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
KGP -
Podsumowaliśmy powiatowe działania "Prędkość"
Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, szanuj obowiązujące przepisy i nie pozwólmy, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Brzeg -
Ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
KGP -
Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję, drugi planował przewóz pasażerów do pracy
41-letni kierowca volkswagena nie zachował ostrożności, który doprowadził do zderzenia z udziałem dwóch innych pojazdów, a następnie oddalił się z miejsca, został zatrzymany już po 2 godzinach. Z kolei 33-letni kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zabrał mu kluczyki. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Grodków