KPP Brzeg

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
2019-11-21
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Zatrzymani poszukiwani5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
2020-06-28
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Zatrzymani poszukiwani4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Uzbrojony w wiadro i pod osłoną nocy wyniósł 8 ton pszenicy

  Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej. W ręce policjantów wpadł już następnego dnia po zgłoszeniu. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, wszystkiego miał dopuścić się zaledwie w 1 noc. Pracował pod jej osłoną i tylko za pomocą wiadra. Dodatkowo odpowie za staranowanie ciągnikiem kilku ton rosnącej na polu kukurydzy.

 2. Podejrzani o włamanie i kradzież zatrzymani w dniu zgłoszenia

  20-letnia kobieta i dwóch 36-latków usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Wykorzystując nieobecność poszkodowanego weszli do jego mieszkania, a ich łupem stały się pieniądze i biżuteria. Jeden z mężczyzn działał w warunkach recydywy i musi się teraz liczyć z karą do 15 lat więzienia. Natomiast pozostałej dwójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Podejrzany o włamanie, groźby i ostrzelanie budynku

  Policjanci z Lewina Brzeskiego już w dzień po włamaniu zatrzymali 17-latkę i 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki strzelał w budynek. Dodatkowo miał mu grozić. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 4. „Trzeźwy poranek” na krajowej 94

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych na drodze krajowej nr 94 trwała akcja "Trzeźwy poranek”. Policjanci z brzeskiej drogówki i z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim sprawdzili trzeźwość ponad 200 kierowców. Dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego, zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i karą do 2 lat więzienia.

 5. Policjanci z Lewina Brzeskiego poszukują Szymona Budzenia

  Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Opolu, poszukują Szymona Budzenia za przestępstwa przeciwko mieniu. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Lewina Brzeskiego pod numerem telefonu 47 863 36 03 lub z najbliższą jednostką na terenie całego kraju pod numerem alarmowym 112.

 6. Podejrzany o kradzież elementów stalowych i posiadanie narkotyków

  Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty. 53-latek z terenu jednej z firm miał wynieść 5 ton stalowych elementów łączących podkłady kolejowe. Dodatkowo kryminalni ustalili, że ma on związek z przestępczością narkotykową. W jego volkswagenie zabezpieczyli ponad 30 gramów marihuany.

 7. Jechała "pod prąd" 20 kilometrów autostradą A4

  Wysokim mandatem i kilkunastoma punktami karnymi zakończyła się niedzielna podróż 43-latki. Właścicielka renault przegapiła swój zjazd z autostrady i wówczas postanowiła zawrócić. Jak tłumaczyła policjantom chciała zaoszczędzić czas i pasem awaryjnym dojechać do swojego zjazdu. Mieszkanka województwa dolnośląskiego „pod prąd” przejechała 20 kilometrów nitką na Katowice.

 8. Podejrzani o włamanie mieli jeszcze coś do ukrycia

  Policjanci z Brzegu zatrzymali 26 i 38-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyźni są podejrzani między innymi o włamanie do sklepu spożywczego. Gdy kryminalni przeszukiwali mieszkanie młodszego z nich, oprócz skradzionych rzeczy, znaleźli narkotyki. Pecha miał też jego kompan. Postanowił odwiedzić 26-latka, nie wiedząc, że trwa tam przeszukanie. Okazało się, że przyjechał pijany - miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole
Powrót na górę strony