Aktualności

Budujemy właściwe postawy wśród młodzieży

Data publikacji 06.10.2022

Z młodzieżą zawsze warto rozmawiać, poruszać ważne tematy i rozwijać w nich właściwe postawy społeczne. Uświadamiać im o zagrożeniach z jakimi mogą się na co dzień spotkać, a także przestrzegać przed pochopnymi decyzjami np. zaimponowania grupie znajomych i sięgnięcia po alkohol czy też środki odurzające. Przede wszystkim młodzi ludzie muszą mieć właściwe wzorce do naśladowania i nabyć umiejętności właściwych wyborów. Spotkanie z uczniami z Ochotniczych Hówców Pracy z całego województwa było okazją do wspólnych rozmów.

Policjanci z Brzegu wzięli udział w pikniku zorganizowany w 1. Brzeskim Pułku Saperów, którego założeniem było kształtowanie właściwych postaw wśród młodzieży. Wśród instytucji, które się zaangażowały w piknik byli również przedstawiciele brzeskiej straży pożarnej i służby więziennej.

Na każdym ze stanowisk uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby. Zaprezentowaliśmy sprzęt jaki funkcjonariusze wykorzystują w codziennej pracy. Każdy też miał możliwość sprawdzenia jak działają kajdanki i jak to jest usiąść za kierownicą radiowozu. Przede wszystkim było to spotkanie z myślą o kształtowaniu pożądanych społecznie postaw wśód młodych ludzi.

To jakie młodzież będzie miała spojrzenie na swoje prawa i obowiązki, a także czy będą szanować prawo zależy w dużej mierze od nas dorosłych. Wiele norm młodzi ludzie, przede wszystkim wynoszą z domu, wiele też wiedzy zdobywają w szkole. Także my policjanci włączamy się w tą profilaktykę poprzez takie spotkania. Warto więc mieć cały czas dobry kontakt ze swoimi dorastającymi dziećmi i reagować kiedy dostrzegamy, że w ich życiu może się dziać coś niepokojącego.

  • policjantka rozmawia z młodzieżą
  • policjantka rozmawia z młodzieżą
  • policjantka rozmawia z młodzieżą
  • policjantka rozmawia z młodzieżą
  • grupa młodzieży, policjantka stoi przy radiowozie
  • policjantka rozmawia z młodzieżą
Powrót na górę strony