Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w naszym regionie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym blisko 700 zgłoszeń mieszkańców naszego regionu w 2021 roku. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.
O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją wie już większość mieszkańców naszego regionu. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń. W samym 2021 roku na terenie powiatu brzeskiego odnotowaliśmy ich blisko 700.
Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML przypominamy, że jest to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.
W 2021 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości – 210, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 77, nieprawidłowego parkowania – 92, czy niewłaściwej infrastruktury drogowej - 26 zgłoszenia. Odnotowywalismy też zgłoszenia dotyczące bezdomności i żebractwa, niszczenia mienia i dzikich wysypisk śmieci.
Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego 112.