Aktualności

Bezpieczne wakacje na rodzinnym festynie

Data publikacji 14.07.2021

Jak zachować się nad wodą, w czasie podróży i co zrobić kiedy nieznajomy nas „zaczepia”. O tym i o wielu innych rzeczach dzieci mogły porozmawiać z policjantami podczas festynu rodzinnego. Ostrzegaliśmy przed zagrożeniami i przypominali o bezpieczeństwie. Wszystko po to by z uśmiechem na twarzy we wrześniu wrócić do przedszkola i szkoły.

Policjanci z Brzegu od początku wakacji angażują się w spotkania z dziećmi i młodzieżą.  Są tam gdzie można spotkać najmłodszych i opowiedzieć im o tym co ważne. Na półkoloniach, piknikach i festynach mówimy o bezpieczeństwie.

Tym razem uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Urząd Miasta w Brzegu. Przypominaliśmy jak zachować się na kąpielisku, jak wygląda miejsce gdzie bezpiecznie można wejść do wody i co oznaczają znaki tam umieszczone.

Mówiliśmy o tym, że warto przestrzegać regulaminu kąpieliska, a dorosłym zwracaliśmy uwagę aby nie pozostawiali bez opieki dzieci i korzystali tylko ze sprawdzonego sprzętu pływackiego. Przestrzegaliśmy przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i pływaniem pod wpływem alkoholu. Podczas spotkań dzieci cieszyły się z naszej policyjnej maskotki i radiowozu do którego mogły wsiąść.

Policjanci edukowali również dorosłych i przy okazji festynu przypominali o zmianach w przepisach drogowych, które weszły w życie 1 czerwca. Tę okazję wykorzystaliśmy również ku temu by porozmawiać z mieszkańcami naszego regionu o zabezpieczeniu swoich domostw przed wyjazdami na wakacyjny wypoczynek. Ostrzegaliśmy przed nagłaśnianiem w mediach społecznościowych informacji o teminie wyjazdu na wakacje i przed pozostawianiem biżuterii i gotówki w domu. Namawialiśmy do zainwestowania w profesjonalne zabezpieczenia i mówiliśmy o dobrych relacji z sasiadami, którzy w niepokojących sytuacjach zaalarmują Policję.

  • dzieci i policyjna maskotka
  • radiowóz i dziewczynka z balonami
  • młodzież i policyjna maskotka
  • dzieci i policyjna maskotka
  • radiowóz i dzieci
  • radiowóz,uczestnicy festynu i policyjna maskotka
Powrót na górę strony