Bądź odpowiedzialny w walce z pandemią, nie lekceważ przyjętych norm - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Bądź odpowiedzialny w walce z pandemią, nie lekceważ przyjętych norm

Data publikacji 12.10.2020

Zasłanianie ust i nosa, chroni nie tylko nas i naszych najbliższych, ale również osoby które spotykamy w zatłoczonym sklepie czy na ulicy. Pamiętaj o tym, zanim zlekceważysz nowe regulacje dotyczące pandemii, które obowiązują w całej Polsce od 10 października. Apelujemy aby bezwzględnie stosować się do tych norm i przyjąć zasadę odpowiedzialności za siebie i innych.

Mając na uwadze wspólne dobro obywateli, funkcjonariusze egzekwują przestrzeganie norm sanitarno-epidemiologicznych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów, które w życie weszło w minioną sobotę. Kontrolują środki komunikacji, a także placówki handlowe. Do każdej sprawy, policjanci podchodzą indywidualnie i decydować, czy wobec osoby, która nie przestrzega obostrzeń zastosują pouczenie, mandat, sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, czy sprawę przekażą do inspekcji sanitarnej o wdrożenie postępowania administracyjnego.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. W przypadku osób, które w sposób lekceważący będą podchodzić do obostrzeń i nie będą ich przestrzegać, nie będzie taryfy ulgowej. Takie osoby muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania. Tylko w miniony weekend, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu nałożyli 15 mandatów i 3 wnioski o ukaranie skierowali do sądu. Każda sytuacja była rozpatrywan indywidualnie, dlatego policjanci również stosowali pouczenie - między innymi wobec osób, które w sposób nieprawidłowy zasłaniały nos i usta.

Każdy z nas ma wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego apelujemy o stosowanie się do środków prewencyjnych tj. noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcję dłoni. Chroń siebie i swoich bliskich, stosuj się do nowych obostrzeń.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

 

  • policjantka kontroluje pojazd
  • policjant i żołnierz WOT legitymuję  kobietę