Aktualności

Nie zastosowali się do kwarantanny domowej - poniosą tego konsekwencje

Data publikacji 02.04.2020

Czas epidemii w Polsce jest szczególnie trudny dla nas wszystkich. Każdego z nas dotykają nowe zasady i obostrzenia społeczne. Dla dobra własnego i innych apelujemy aby nie łamać obowiązujących przepisów, a ci którzy powinni być odizolowani niech w wyznaczonych miejscach odbywają kwarantannę. Zdecydowana większość osób poddanych domowej izolacji stosuje się do wytycznych. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Do tej pory policjanci z Brzegu odnotowali 8 przypadków niestosowania się do kwarantanny.

Brzescy policjanci codziennie prowadzą nadzór nad osobami objętymi kwarantanną. Sprawdzają czy ci, którzy powinni się jej poddać przestrzegają przepisów. Do tej pory funkcjonariusze ujawnili 8 przypadków nieprzestrzegania kwarantanny. Te osoby niestety wykazały się brakiem odpowiedzialności, a w ten sposób mogły narazić innych na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem.

Podczas prowadzonego nadzoru jeden z mieszkańców miasta, objętych kwarantanną, trzy razy złamał zakaz. Policjanci nie zastali go pod adresem, który został wskazany jako miejsce odbywania izolacji. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Przepisy wyraźnie mówią, że za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą może nałożyć Państwowy Inspektor Sanitarny. Oprócz tego takie osoby muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń.

Apel kierujemy do każdego mieszkańca naszego regionu. Bądźmy odpowiedzialnym społeczeństwem. Stosujmy się do nowych przepisów, które zostały wprowadzone w życia dla naszego dobra. Ty i twoi bliscy jesteście objęci kwarantanną – zostańcie w domu.

Powrót na górę strony