Podsumowaliśmy powiatowe działania "Prędkość"
Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, szanuj obowiązujące przepisy i nie pozwólmy, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.

Podczas powiatowych działań „Prędkość” funkcjonariusze ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego regionu. Policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Nie było taryfy ulgowej dla kierowców rażąco łamiących przepisy drogowe.
W tym czasie mundurowi przeprowadzili blisko 70 kontroli drogowych. Spośród nich aż 25 dotyczyły niestosowania się do limitów prędkości. Niestety to wciąż największe przewinienie kierowców. Jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. 47-letni mężczyzna w Mąkoszycach, gdzie obowiązuję 50 km/h jechał swoim renault blisko 110 km/h. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego tłumaczył policjantom, że śpieszył się z dostawą towaru. Mężczyzna stracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.
Oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości, kierowcy nie stosowali się do zakazów wyprzedzania i wymuszali na innych użytkownikach dróg pierwszeństwo przejazdu. Ponadto policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za brak badań technicznych.
Ponadto przypominamy, że od 3 marca br. obowiązują nowe przepisy zaostrzające kary za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Zmiana rozszerza obowiązek zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące na drogi jednojezdniowe dwukierunkowe także poza obszarem zabudowanym. Kierowco, noga z gazu!