Nietrzeźwy kierowca sam zadzwonił na numer alarmowy 112
Do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi Lewina Brzeskiego. Mężczyzna jadąc na podwójnym gazie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Swoją podróż zakończył w polu. Jak ustalili funkcjonariusze, 33-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
13 stycznia przed godziną 3:00 w nocy na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Mężczyzna poinformował służby, że stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Na miejsce dyżurny zadysponował patroli z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim.
Z ustaleń policjantów wynikało, że 33-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków i wpadł w poślizg. Swoją podróż zakończył w polu. Na szczęście nie doznał on żadnych poważnych obrażeń i podróżował sam. W zdarzeniu też nie brały udziału inne pojazdy.
Podczas rozmowy z mężczyzną, mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości 33-latka. Badanie alkomatem pokazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Mieszkaniec Lewina Brzeskiego został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy!
Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy, że ktoś może prowadzić pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni, nasz telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Przypominamy, że od 30 grudnia 2024 r. do 15 stycznia 2025 r. trwa ogólnokrajowa kampania pn. "Myśl Trzeźwo". W akcji biorą również udział opolscy policjanci. Jej celem jest uświadamianie kierowcom:
- skutków, jakie powoduje prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, w tym głównie ryzyka spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym;
- odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu;
- obecności alkoholu w organizmie kierującego mimo, że spożywał go poprzedniego dnia;
- potrzeby sprawdzenia zawartości alkoholu w organizmie – badanie można wykonać bezpłatnie w jednostkach Policji.
Pamiętaj, to od Ciebie zależy bezpieczeństwo na drodze.