Załamali prawo drogowe - wpadli w ręce policjantów
59-letnia kobieta w organizmie miała ponad 3 promile alkoholu i kierowała daewoo. W ręce funkcjonariuszy wpadł również 18-latek, który nigdy nie miał prawa jazdy, a za kierownicę wsiadł nietrzeźwy. Zatrzymany został też kierowca volvo, który z 2 promilami wjechał do rowu. Na zakończenie tej niedzieli odnotowaliśmy kolizję. W niej brało udział dwóch kierowców, którzy wcześniej stracili swoje uprawnienia.
Do wszystkich kontroli doszło w minioną niedziele. Wtedy funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a pozostałych dwóch wsiadło za kierownicę mimo, że już wcześniej stracili uprawnienia. Do pierwszego w wymienionych zdarzeń doszło o godzinie 15:30. Wtedy policjanci z ruchu drogowego zostali skierowani do jednej z miejscowości w gminie Lubsza. Tam, według zgłoszenia kierujący volvo miał wjechać do rowu. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie, a badanie kierowcy pokazało, że jest nietrzeźwy. 51-latek w organizmie miał 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jego prawo jazdy już wcześniej zostało zatrzymane. Z kolei o godzinie 18:00 policjanci z Grodkowa otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w gminie nietrzeźwa kobieta ma jechać daewoo. To zgłoszenie również zostało potwierdzone. 59-latka w organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Kobieta straciła już swoje uprawnienia.
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w Brzegu na ul. Chrobrego. Tam funkcjonariusze do kontroli zatrzymali Hondę. Za jej kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu. Jak się okazało kierował samochodem mimo, że nigdy nie posiadał uprawnień. Ostanie zgłoszenie dotyczyło kolizji w centrum Brzegu. Jak ustalili policjanci kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota i doprowadził do zderzenia. Szybko się okazało, że obaj wsiedli za kierownicę mimo, że wcześniej stracili swoje uprawnienia.
Nietrzeźwi kierowcy muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i grzywną. Natomiast wobec kierowcy, którzy wsiadł za kółko brew sądowemu zakazowi, sąd może orzec karę nawet do 5 lat więzienia, a zakaz prowadzenia pojazdów wydłużyć do 15 lat. Osobom, które decyzją administracyjną straciły prawo jazdy i ponownie wsiadły za kierownicę grozi do 2 lat więzienia i wydłużenie zakazu od roku do 15 lat.