Aktualności

Zatrzymane uprawnienia za nadmierną prędkość

Data publikacji 28.02.2024

Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli właściciela mercedesa. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 45-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 107 km/h. Drugi kierowca to 49-letni właściciel volkswagena. W terenie zabudowanym jechał 105 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1 500 zł., a na ich konto wpłynęło po 13 pkt.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

W ostatnich dniach policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. W Łukowicach Brzeskich namierzyli jak kierowca mercedesa znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi wideorejestratorem nagrali jak 45-letni mieszkaniec Dolnego Śląska jechał 107 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o blisko 57 km. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych.

Drugi z kierowców wpadł w Krzyżowicach. 49-latek swoim volkswagenem jechał 105 km/h. Na jego konto również wpłynęło 13 pkt. karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Mieszkaniec Brzegu stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Niczym się nie przejmując podsumował całą sytuację słowami: „widocznie tak miało być”.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

 

Powrót na górę strony