Aktualności

Podejrzani o pobicie zatrzymani w bezpośrednim pościgu

Data publikacji 15.11.2023

Już po kilkunastu minutach po zgłoszeniu policjanci z Brzegu zatrzymali podejrzanych o bójkę i pobicie mężczyzn. 20 i 28-latek mieli bić pięściami i uderzać skórzanym paskiem po głowie poszkodowanych. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Jeden wpadł jeszcze w miejscu przestępstwa, drugi po krótkim pościgu. Sąd zadecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanych. Muszą się teraz liczyć z karą do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu w nocy policjanci z Brzegu otrzymali wezwanie na jedną z ulic w mieście. Ze zgłoszenia wynikało, że miało tam dojść do awantury między grupą mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Zastali tam dwóch poszkodowanych mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast udzielili im pomocy, a po przyjeździe karetki przekazali pod opiekę zespołu medycznego. 20 i 23-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci szybko ustalili przebieg zdarzenia i rozpytali świadków. Z ich ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło przed lokalem rozrywkowym. Wówczas napastnicy najpierw zaczęli wulgarnie wyzywać poszkodowanych, a następnie bić pięściami i skórzanym paskiem po głowie. Już po chwili zatrzymali pierwszego z podejrzewanych mężczyzn. Zauważyli go niedaleko miejsca zdarzenia jak próbował się oddalić. To 28-letni mieszkaniec Brzegu.

Drugi z mężczyzn oddalił się przed przyjazdem patrolu. Funkcjonariuszy natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Już po kilku minuta zauważyli go na ulicy oddalonej o kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. W pieszym pościgu zatrzymali 20-latka.

Podejrzewani mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Młodszy w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu, natomiast starszy prawie 2. Po wytrzeźwieniu obaj usłyszeli po dwa zarzuty. Dotyczą one pobicia i uszkodzenie ciała. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant zakłada kajdanki mężczyźnie
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony