Aktualności

Odpowiedzą za liczne włamania

Data publikacji 12.10.2023

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 2 mężczyzna podejrzewanych o szereg włamań. To 18-letni mieszkaniec Lewina Brzeskiego i jego o rok starszy kolega z powiatu opolskiego. W ich zainteresowaniu były między innymi domy i altanki działkowe. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości ponad 60 000 złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań. Z przyjętych od poszkodowanych zawiadomień wynikało, że chodziło o domy, prywatne posesje i altanki działkowe. Łupem włamywaczy były elektronarzędzia, sprzęt rtv i ogrodniczy,  a także elementy miedziane i aluminiowe. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to ponad 60 000 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z lewińskiego komisariatu. Na miejscu zabezpieczyli materiał dowodowy, wykonali dokumentację fotograficzną i rozpytali świadków. Szereg wykonanych czynności pozwoliły na ustalenie rysopisu, a następnie tożsamości podejrzewanych mężczyzn. Kilka dni temu policjanci zatrzymali w tej sprawie 19-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Drugi z podejrzewanych, o rok młodszy mieszkaniec powiatu brzeskiego, wpadł w minioną niedzielę.

Zatrzymani mężczyźni łącznie usłyszeli blisko 30 zarzutów. Wszystkie dotyczą kradzieży i włamań. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony