KPP Brzeg

Ważne informacje

 

Aktualności

Polecane strony

 
 

Najczęściej czytane

  1. Wyjaśniamy okoliczności pogryzienia dziecka przez psa

    Brzescy policjanci prowadzą czynności w sprawie nieszczęśliwego wypadku, podczas którego pies rasy mieszanej zaatakował 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło kiedy chłopiec wszedł na posesję, by odwiedzić koleżankę. Wówczas pies, rzucił się na niego. Poszkodowany chłopiec natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką.

  2. Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"

    Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  3. II miejsce dla policjantów z Brzegu w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego

    Sierż. Szymon Rzepka oraz sierż. Kamil Pachulski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajęli drugie miejsce w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Teraz brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Kluczborka będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.

  4. Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję, drugi planował przewóz pasażerów do pracy

    41-letni kierowca volkswagena nie zachował ostrożności, który doprowadził do zderzenia z udziałem dwóch innych pojazdów, a następnie oddalił się z miejsca, został zatrzymany już po 2 godzinach. Z kolei 33-letni kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zabrał mu kluczyki. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

  5. 25-letni obywatel Ukrainy spowodował wypadek pod wpływem alkoholu - został deportowany

    25-letni kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia z fiatem. W wyniku wypadku 20-letni pasażer audi oraz 43-letni kierowca fiata z obrażeniami trafili do szpitala. Jak ustalili mundurowi, 25-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom ze Straży Granicznej, a następnie deportowany z kraju.

  6. Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym

    34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!

  7. Sobotni piknik z policjantami

    Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.

  8. Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę

    58-letni kierowca volkswagena z promilami w organizmie nie zachował ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd. Tłumaczył policjantom, że spieszył się na zakupy, by następnie jechać do znajomych na grilla. Z kolei 36-letni kierowca volkswagena uwagę policjantów zwrócił torem jazdy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i w takim stanie po imprezie wracał do domu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

 
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole
Tłumacz języka migowego
 
Powrót na górę strony