Aktualności
-
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026
To już 8. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KGP -
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
KGP -
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
KGP -
W najbliższych dniach na terenie niemal całego kraju prognozowana jest fala upałów
W najbliższych dniach na terenie niemal całego kraju prognozowana jest fala upałów, która zbiegnie się z zakończeniem roku szkolnego i początkiem wakacji. Najwyższe temperatury wystąpią w niedzielę (28 czerwca), kiedy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekroczy 30 C.
MSWiA -
Podczas festynu o wakacyjnym bezpieczeństwie
Każdy letni festyn to czas, kiedy jego uczestnicy dobrze się bawią. Korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. To również okazja dla nas byśmy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie. Zbliżają się wakacje, a więc z uczestnikami rozmawiamy o bezpieczeństwie nad wodą i w czasie wolnym od codziennych obowiązków. Nie zapominajmy, że woda to żywioł i nie można go lekceważyć. Mierzmy siły na zamiary, odpuśćmy ryzykowne zachowania i brawurę.
Brzeg -
Mandaty, pouczenia, wnioski do sądu – to efekt policyjnych działań „Prędkość”
Policjanci z brzeskiej drogówki włączyli się w wojewódzkie działania „Prędkość”. Do akcji były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Ponad 40 kierowców jechało za szybko. Zostały na nich nałożone mandaty karne i pouczenia, a względem dwóch sporządzono wniosku do sądu.
Brzeg -
Zapraszamy na wybrane elementy testu próbnego
Brzescy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wybrane elementy próbnego testu sprawności fizycznej, który odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 15:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Brzegu. Instruktorzy chętnie udzielą pomocy i odpowiedzą na wszelkie pytania, aby pokonać go bez żadnych trudności.
Brzeg -
Wojewódzkie działania „Prędkość”
Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa akcja „Prędkość”. W działaniach wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Naszą uwagę kierujemy przede wszystkim na kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Kierowco, noga z gazu!
Brzeg -
II miejsce dla policjantów z Brzegu w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego
Sierż. Szymon Rzepka oraz sierż. Kamil Pachulski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajęli drugie miejsce w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Teraz brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Kluczborka będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
Brzeg -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Wyłoniliśmy "Patrol Roku 2026" w garnizonie opolskim
Mł. asp. Krystian Gąszczak i sierż. Tomasz Jędrzejko z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce, będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
KWP -
Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę
58-letni kierowca volkswagena z promilami w organizmie nie zachował ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd. Tłumaczył policjantom, że spieszył się na zakupy, by następnie jechać do znajomych na grilla. Z kolei 36-letni kierowca volkswagena uwagę policjantów zwrócił torem jazdy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i w takim stanie po imprezie wracał do domu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Brzeg -
Pierwszy egzamin drogowy za czwartoklasistami z Łosiowa
Karta rowerowa daje dzieciom samodzielność w ruchu drogowym. Dzięki wiedzy i umiejętnościom, które nabywają podczas przygotowania się do egzaminu, ich świadomość zdecydowanie wzrasta. Potrafią zadbać swoje bezpieczeństwo, stosując się do obowiązków, nałożonych na rowerzystę i korzystając ze swoich praw. To ważny egzamin w życiu uczniów IV kl. łosiowskiej podstawówki, który uprawnia dzieci do tego, by rowerem samodzielnie dojeżdżać między innymi do szkoły.
Brzeg -
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
KGP -
Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"
Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Brzeg -
Podsumowaliśmy powiatowe działania „Bezpieczny powiat brzeski”
Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ze Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla, Nysy i Opola przeprowadzili działania „Bezpieczny powiat brzeski”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory. Funkcjonariusze sprawdzali również prędkość ręcznymi mierniki. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączką kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, przestrzegaj obowiązujących przepisów. Nie pozwól, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Brzeg -
Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym
34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!
Brzeg -
Korzystając z roweru pamiętaj o bezpieczeństwie
Wiosenna aura zachęca do tego, aby wsiąść na rower. Nieważne, czy chcemy w ten sposób spędzić czas z rodziną, aktywnie wypoczywać, czy też dojechać do pracy lub na zakupy. Ważne jest, abyśmy wsiadając na rower, pamiętali o bezpieczeństwie i przestrzegali przepisów drogowych. Miejmy na uwadze, że niezależnie od wieku i od tego, w jakim celu korzystamy z roweru, to należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o obowiązku używania kasku ochronnego przez rowerzystów, kierujących elektryczną hulajnogą lub UTO, którzy nie ukończyli 16. roku życia.
Brzeg -
Sobotni piknik z policjantami
Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.
Brzeg
Najczęściej czytane
-
Wyjaśniamy okoliczności pogryzienia dziecka przez psa
Brzescy policjanci prowadzą czynności w sprawie nieszczęśliwego wypadku, podczas którego pies rasy mieszanej zaatakował 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło kiedy chłopiec wszedł na posesję, by odwiedzić koleżankę. Wówczas pies, rzucił się na niego. Poszkodowany chłopiec natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką.
-
Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"
Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
-
II miejsce dla policjantów z Brzegu w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego
Sierż. Szymon Rzepka oraz sierż. Kamil Pachulski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajęli drugie miejsce w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Teraz brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Kluczborka będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
-
Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję, drugi planował przewóz pasażerów do pracy
41-letni kierowca volkswagena nie zachował ostrożności, który doprowadził do zderzenia z udziałem dwóch innych pojazdów, a następnie oddalił się z miejsca, został zatrzymany już po 2 godzinach. Z kolei 33-letni kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zabrał mu kluczyki. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
-
25-letni obywatel Ukrainy spowodował wypadek pod wpływem alkoholu - został deportowany
25-letni kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia z fiatem. W wyniku wypadku 20-letni pasażer audi oraz 43-letni kierowca fiata z obrażeniami trafili do szpitala. Jak ustalili mundurowi, 25-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom ze Straży Granicznej, a następnie deportowany z kraju.
-
Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym
34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!
-
Sobotni piknik z policjantami
Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.
-
Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę
58-letni kierowca volkswagena z promilami w organizmie nie zachował ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd. Tłumaczył policjantom, że spieszył się na zakupy, by następnie jechać do znajomych na grilla. Z kolei 36-letni kierowca volkswagena uwagę policjantów zwrócił torem jazdy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i w takim stanie po imprezie wracał do domu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Galeria zdjęć
Filmy
-
"Rzeczywistość ciekawsza niż film" - nowy spot o służbie w Policji
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
-
Zostań policjantem w brzeskiej komendzie
-
Spróbuj swoich sił - zostań policjantem w brzeskiej komendzie
-
Policyjny alfabet - sedno służby w telegraficznym skrócie
-
Bezpiecznie nad wodą - spot policyjnych wodniaków










