KPP Brzeg

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Policjanci poszukują Krzysztofa Szrele

  Policjanci poszukują zaginionego Krzysztofa Szrele. 20-latek ostatni raz widziany był w nocy z 12 na 13 stycznia 2024 roku w klubie rozrywkowym przy ul. Chrobrego w Brzegu. Do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod numerem telefonu 47 86 33 403 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 2. Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za swoje czyny

  Policjanci z Brzegu w ostatnich dniach zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uszkodził 4 inne pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Apelujemy o rozsądek – kierowco nie wsiadaj za kółko pod wpływem alkoholu. Ty, twoi pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego życie mają tylko jedno.

 3. Kiedy za oknem zimno dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni

  Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne i samotne. W ten szczególny świąteczny czas nie bądźmy obojętni na osoby, które są narażone na wyziębienie. Mimo, że na zewnątrz jest dodatnia temperatura, w nocy spada blisko zera, a przebywanie w takiej temperaturze przez kilka godzin jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

 4. Co zrobić kiedy znajdziesz przedmiot należący do innej osoby?

  „Znalezione nie kradzione” – otóż nic bardziej mylnego. Przywłaszczenie jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Każda znaleziona rzecz powinna wrócić do właściciela. Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości, przekazujemy zarządcy obiektu, w którym znaleźliśmy przedmiot lub do biura rzeczy znalezionych.

 5. 33-latek jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli właściciela opla. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 33-latek w Myśliborzycach jechał ponad 100 km/h. Mieszkaniec Wałbrzycha stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 13 pkt.

 6. "Bezpieczny przedszkolak" - konkurs plastyczny dla najmłodszych

  Do 18 czerwca 2024 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w konkursie.

 7. Na obwodnicy Grodkowa znacznie przekroczył dozwolona prędkość

  Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli właściciela toyoty. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 35-latek na obwodnicy Grodkowa jechał blisko 160 km/h. Mieszkaniec Legnicy został ukarani mandatem karnymi w wysokości 2 500 zł., a na jego konto wpłynęło po 15 pkt.

 8. Działania prędkość w powiecie brzeskim

  Policjanci z brzeskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania „Prędkość”. Swoją uwagę skupili na egzekwowaniu od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W takich działaniach ważna jest również prewencja i edukacja, dlatego nasi policjanci przypominali o zmianie przepisów, które weszły w życie 1 czerwca.

Powrót na górę strony