Policjanci rozbili szajkę kradnącą rowery - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Policjanci rozbili szajkę kradnącą rowery

Data publikacji 09.09.2020

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 3 mieszkańców miasta podejrzanych o liczne kradzieże rowerów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy dostawczym samochodem przewozili skradzione wcześniej jednoślady. Kolejne rowery policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymanych mężczyzn – łącznie blisko 80 sztuk. Poszkodowani kradzieżami proszeni są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, aby odebrać swoją własność.

Od początku lipca do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży rowerów. Poszkodowani wyceniali swoje straty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. W czasie, kiedy technik kryminalistyki wykonyw oględziny, policjanci ustalali świadków oraz przesłuchiwali poszkodowanych. Szereg wykonanych czynności operacyjnych oraz materiały, które zgromadzili śledczy, pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych w tej sprawie.

6 września, na jednej ze stacji benzynowych w Brzegu, śledczy zatrzymali trzech mężczyzn. To 58-latek i dwóch 29-letnich mieszkańców Brzegu. W dostawczym citroenie, który do nich należał, kryminalni zabezpieczyli 11 rowerów. Jak się okazało, część z nich pochodziła z kradzieży. Policjanci przeszukali także warsztat i pomieszczenia gospodarcze należące do zatrzymanych. Tam znaleźli kolejne rowery.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 79 rowerów oraz ram rowerowych. Natomiast zatrzymani usłyszeli 15 zarzutów kradzieży. Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie amfetaminy. Teraz cała trójka musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia.

Osoby, które w ostatnim czasie utraciły swoje jednoślady proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. Prosimy o zabranie z sobą dokumenty zakupu, numer ramy, zdjęcie lub inne dokumenty, na podstawie których można zidentyfikować utracony rower.

 

  • zabezpieczone przez kryminalnych rowery
  • policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • zabezpieczone przez kryminalnych rowery

Opis filmu: Kryminalni z Brzegu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże rowerów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.57 MB)