KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Wielkanocny weekend na drogach powiatu brzeskiego

  Od piątku policjanci dbają o to by wyjazdy na święta i powroty do domu były bezpieczne. Funkcjonariusze kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów, korzystanie z fotelików i przede wszystkim trzeźwość kierowców. Na drogach powiatu brzeskiego doszło do 3 niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich tłumaczył, że chciał sprawdzić jak to jest z promilami za kierownicą.

 2. Działania w ruchu drogowym

  Alkohol jest przyczyną wielu nieszczęśliwych zdarzeń na drodze. Aby było ich jak najmniej, apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą. Podczas kontroli pojazdów nie tylko badamy stan trzeźwości, ale również rozmawiamy z kierowcami jak ważne jest to by za kierownicę wsiadać trzeźwym. Kierowanie z promilami w organizmie to nie tylko konsekwencje prawne, ale także świadomość, że innym możemy wyrządzić wiele złego.

 3. Świat policyjnych radiowozów

  Świat policyjnych radiowozów w miniaturze to pasja mł. asp. Arkadiusza Sokoła, funkcjonariusza służącego w Komisariacie Policji w Grodkowie. Swoją przygodę z modelarstwem rozpoczął w 2008 r. wraz ze wstąpieniem w szeregi Policji. Skleił już blisko 500 modeli. To radiowozy z Polski i reszty świata, które już od 10 maja będzie można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nysie.

 4. Podczas majowego weekendu na brzeskich drogach było bezpiecznie

  Majowy długi weekend dla wielu Polaków to czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Od 27 kwietnia do 6 maja w powiecie brzeskim doszło 18 kolizji drogowych. 3 kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 5. Był nietrzeźwy i jechał za szybko

  24-latek swoją brawurową jazdę tłumaczył tym, że chciał się jedynie wyszaleć „na polniakach”. Wykonany przez brzeskich funkcjonariuszy pomiar prędkości wskazał, że mieszkaniec Dolnego Śląska na liczniku swojego nissana miał 125 km/h. Miał też cofnięte uprawnienia i był nietrzeźwy – w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

 6. Powiatowej Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus wziął udział w Powiatowych Obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody tradycyjnie już odbyły się na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych i służb mundurowych.

 7. W drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Ponad 3,5 promila w organizmie miał 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę swojego opla. Na szczęście wszystko zauważył funkcjonariusz z brzeskiej komendy. Post. Tomasz Soboń jechał na służbę i wtedy ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

 8. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole