Podejrzani o kradzieże, włamania i paserstwo usłyszeli ponad 50 zarzutów - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Podejrzani o kradzieże, włamania i paserstwo usłyszeli ponad 50 zarzutów

Data publikacji 04.12.2019

Kryminalni z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży i włamań. Ich łupem były m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wędkarski. 46-letni mieszkaniec Brzegu i 27-letni obywatel Ukrainy łącznie usłyszeli ponad 50 zarzutów. Do tej sprawy śledczy zatrzymali trzeciego z podejrzewanych, który usłyszał zarzut paserstwa.

Do wszystkich tych zdarzeń doszło we wrześniu i październiku. Policjanci z brzeskiej komendy wówczas odbierali zgłoszenia o włamaniach w mieście. Większość z nich dotyczyła altanek i piwnic.

Kryminalni zajęli się tymi sprawami i wykonali szereg czynności. Jak wynikało z ich ustaleń łupem podejrzewanych były m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wędkarski. Swoje straty poszkodowani łącznie wycenili na 70 000 złotych. Śledczy przesłuchali poszkodowanych i zebrali materiały dowodowe. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych.

Pierwszego z mężczyzn, 46-letniego mieszkańca Brzegu, zatrzymali 26 października na jednej z ulic w mieście. Drugi z podejrzewanych to 27-letni obywatel Ukrainy. W ręce śledczych wpadł kilka dni później. Łącznie zatrzymani usłyszeli ponad 50 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy i musi się teraz liczyć z karą do 15 lat więzienia. Natomiast młodszy decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W toku wykonywanych czynności policjanci zatrzymali trzeciego mężczyznę. To w jego piwnicy ujawnili część skradzionego sprzętu, który zabezpieczyli i zwrócili właścicielom. 48-letni brzeżanin usłyszał zarzut paserstwa.  Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant zabezpiecza ślady daktyloskopijne
Ładowanie odtwarzacza...