Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas zakupów - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas zakupów

Data publikacji 03.12.2019

Grudzień to czas kiedy każdy z nas przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Myślimy już o prezentach dla najbliższych i spędzeniu czasu z rodziną. Niektórzy z nas zostaną w domu, inni zaś wyjadą do rodziny. Zanim jednak to nastąpi każdy musi pamiętać o bezpieczeństwie podczas zakupów.

Pamiętajmy, że okres przedświąteczny do czas żniw dla złodziei i włamywaczy. Już teraz musimy być czujni w marketach i na targowiskach. W tych miejscach panuje duży tłok, my jesteśmy zajęci wybieraniem odpowiedniego prezentu, a w tym czasie złodzieje nas obserwują. Warto pamiętać zatem o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim na zakupy nie zabierajmy zbędnej gotówki. Jeśli jednak musimy większą sumę zabrać, zachowajmy się rozsądnie i schowajmy ją w różnych miejscach. Część włóżmy do portfela, natomiast resztę możemy schować do wewnętrznych kieszeni odzieży. Nigdy nie nośmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni. Wówczas ułatwiamy złodziejowi zadanie. Pamiętajmy, aby torebki nosić zapięte z przodu i blisko ciała - wtedy mamy pewność, że jej zawartość jest bezpieczna.  Bądźmy czujni również podczas płatności kartą i wybieraniu gotówki z bankomatu. Wówczas chrońmy swój pin, tak by postronne osoby nie miały możliwości dostrzec go.

W tej grudniowej gonitwie warto również pamiętać o tym, aby nie pozostawiać cennych przedmiotów, dokumentów i pieniędzy w samochodach. Wychodząc nawet na chwilę do sklepu zamykajmy samochód, a wszystko co cenne zabierajmy ze sobą.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pieniędzy i naszego mienia w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o to już teraz i pamiętajmy kiedy ruszymy na zakupy.