Zmiana organizacji ruchu drogowego - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu drogowego

Data publikacji 28.10.2019

Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu w Dniu Wszystkich Świętych, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu brzeskiego udających się na groby bliskich czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach cmentarzy odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce gdzie będzie można zaparkować samochód.

31 października brzescy policjanci rozpoczną akcję „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3 listopada. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii.

 

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W BRZEGU

W Brzegu największe natężenie ruchu kołowego przewidywane jest na ul. Starobrzeskiej przy wyjeździe na drogę krajową nr 94. Tutaj wprowadzono zmiany po to by usprawnić ruch. W rejonach pozostałych cmentarzy w mieście - przy ulicy Makarskiego i Kombatantów ruch będzie odbywał się bez zmian. Osoby, które zamieszkują w okolicach cmentarza, proszone są, aby tego dnia na cmentarz udały się pieszo.

Od 31 października wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Elektryczną w kierunku drogi krajowej DK94 do tzw. głównej bramy cmentarza. W tym czasie będzie możliwość wjazdu od DK 94 i dojazdu do parkingu w rejonie cmentarza i na stację paliw.

Pamiętajmy aby w tym czasie nie jeździć na pamięć. Zwracajmy na znaki i stosujmy się do nich. Również na DK 94 ustawiony zostanie znak ograniczający prędkość do 60 km/h (od strony Wrocławia za skrzyżowaniem ul. Szymanowskiego i od strony Opola za skrzyżowaniem z drogą wiodącą do ul. Sikorskiego).

Kolejna zmiana nastąpi 1 listopada od godziny 7:00 gdzie ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do parkingu przy bramie głównej cmentarza oraz na ul. Elektrycznej i Ciepłowniczej gdzie również zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Starobrzeskiej. Ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z ul. Starobrzeskiej możliwy będzie jedynie wyjazd na obwodnicę.  Najbliższy wjazd do miasta od strony Wrocławia - ulicą Szymanowskiego i od strony Opola - ulicą Sikorskiego.

Dla przyjezdnych parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu i przy ul. Ciepłowniczej. Możliwe będzie również pozostawienia samochodu na parkingu przyległy do stacji paliw LOTOS.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu drogowego nastąpi 1 listopada o godzinie 18:00.