Młodzi adepci zachęcali do służby w Policji - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Młodzi adepci zachęcali do służby w Policji

Data publikacji 30.09.2019

Funkcjonariusze tuż po zakończeniu procesu rekrutacji, zachęcali mieszkańców Brzegu do zapoznania się z ofertą służby w Policji. Dla chętnych była to okazja do tego, by dowiedzieć się, jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Nowi policjanci opowiedzieli jak wyglądają poszczególne etapy kwalifikacyjne i co warto wiedzieć przystępując do rekrutacji.

Ślubowanie już za nimi. Teraz nowi policjanci trafią do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbędą pół roczny kurs podstawowy. Nabędą tam wiedzy i umiejętności, które po zakończeniu kursu przydadzą im się w codziennej służbie. W tym czasie dowiedzą się jak zabezpieczyć miejsce i ustalić okoliczności zdarzenia, zapewnić porządek i bezpieczeństwo publiczne, a także jak podjąć interwencję. Nabędą też umiejętności strzeleckich i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego. Zapoznają się z procedurami poszukiwania osób i rzeczy, ujawnianiem sprawców przestępstw, a także prowadzeniem czynności operacyjno-rozpoznawczych.

To zaledwie kilka z tematów podejmowanych podczas kursu. Wszystko to przyda się po egzaminie końcowym, kiedy wrócą do Brzegu i rozpoczną codzienną służbę w mundurze. Służbę, która jest wymagająca, oczekująca poświęceń i profesjonalnego podejścia do obowiązków. Niejednokrotnie dającą zadowolenie i satysfakcje z pomagania i realizowania zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa i obywateli. Dla młodych poszukujących swojej drogi zawodowej to stałe źródło dochodu, możliwość awansu i rozwoju zawodowego, a także przejścia na emeryturę po 25-letnim stażu pracy.

Każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (dowiesz się więcej klikając link do informacji o doborze) Można również przyjść do Zespołu ds. Kadr i Szkolenia KPP w Brzegu. Tutaj każdy kandydat bezpośrednio dowie się jak wygląda rekrutacja i będzie mógł złożyć niezbędne dokumenty.

  • policjanci zachęcają do służby w mundurze
  • policjanci zachęcają do służby w mundurze
  • policjanci zachęcają do służby w mundurze
  • policjanci zachęcają do służby w mundurze
  • policjanci zachęcają do służby w mundurze
  • nowo przyjęci policjanci na tle radiowozu