Możesz zostać jednym z nas! - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Możesz zostać jednym z nas!

Data publikacji 28.08.2019

Ciekawa, ale i bardzo wymagająca jest służba w Policji. To zawód dla osób odpowiedzialnych i nie wahających się pomagać innym. Każdy dzień w mundurze przynosi nowe wyzwania i satysfakcję z pomagania innym. Jeśli uważasz, że to służba dla Ciebie rekrutację możesz rozpocząć już dziś, a dokumentację złożyć w każdej chwili.

Najbliższy termin przyjęć do służby w Policji już niebawem. Wtedy kolejni adepci zasilą szeregi garnizonu opolskiego i rozpoczną swoją przygodę z mundurem. Aby jednak ruszyć w patrol najpierw przejdą półroczny kurs w jednej ze szkół na terenie kraju. Tam będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które przydadzą im się w codziennej służbie.

Ty też możesz spróbować swoich sił, a jeśli lubisz ciekawą i pełną wyzwań pracę to warto zapoznać się z naszą ofertą. Cały proces rekrutacji to szereg wymagających i nie łatwych testów. Kandydat na policjanta musi pozytywnie przejść test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowę kwalifikacyjną. Zmierzy się również z testem wiedzy i ustalony zostanie jego stan zdrowia. Nie może być też skazany prawomocnym wyrkiem sądowym za różne przestępstwa i musi korzystać w pełni z praw publicznych. To wszystko jest sprawdzane w rejestrach, kartotekach i ewidencjach. Ci którzy jeszcze w tym roku chcą wstąpić w szeregi Policji, mogą już rozpocząć rekrutację i wybrać jeden z trzech późniejsze terminów:

  • 12 września 2019 r.
  • 7 listopada 2019 r. 
  • 30 grudnia 2019 r.

Przypominamy!

Dokumenty można składać w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Opolu przy ul. Powolnego 3, pokój 5;

w poniedziałki - godz. 8.00-16.00

wtorki i czwartki - w godz. 9.00-14.00

nr telefonu 77 4222150, 77 4222151 lub 77 422 21 58

Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10 do Zespołu ds. Kadr i Szkolenia, pokój nr 322 od poniedziałku do piątku od 7:30 – 15:30, a jeśli z różnych powodów nie zdążycie w tych godzinach, komplet dokumentów można złożyć również u dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Dokumenty można pobrać z naszej strony pod linkiem: kliknij►.

 

  • służba z WOPR - policjant z ratownikiem, pontonem patrolują Odrę
  • policjanci podczas ćwiczeń
  • Ćwiczenia policyjne - zatrzymanie pojazdu
  • dzielnicowe patrolują miejski park
  • ćwiczenia policyjne - zatrzymanie uzbrojonego napastnika
  • przewodnik z psem policyjnym
Ładowanie odtwarzacza...