Kampania pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” ruszyła w Brzegu - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Kampania pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” ruszyła w Brzegu

Data publikacji 02.04.2019

Dopalacze i narkotyki to substancje wyniszczające organizm człowieka. Warto o tym mówić głośno i reagować kiedy ktoś w naszym otoczeniu chce z nimi poeksperymentować. Żadna dawka nie jest bezpieczna. Są one groźne dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Dlatego policjanci w całym kraju rozpoczęli szeroką kampanię pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której organizatorem jest MSWiA.

Policjanci z Brzegu również zainaugurowali kampanię pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W Zespole Szkół Zawodowych spotkaliśmy się z młodzieżą po to by porozmawiać o szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Poprzez to edukacyjno – profilaktyczne przedsięwzięcie chcemy dotrzeć do świadomości młodzieży i przekazać jak bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia są środki odurzające. Spot filmowy, który jest ważnym elementem kampanii, treścią nawiązuje do hasła przewodniego „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i przestrzega przed narkotykami.

Podczas inauguracyjnego spotkania młodzież dowiedziała się jak narkotyki i dopalacze zaburzają rozwój, wyniszczają organizm, a nawet prowadzą do śmierci. Podkreśliliśmy również, że wpływają na proces uczenia się, życia społecznego i rodzinnego. Są przyczyną wielu konfliktów, zaburzeń psychicznych, w których wahania nastroju mogą prowadzić w ostateczności do myśli samobójczych. Dlatego ważne by młodzież wiedziała, że nie warto próbować. Jeden raz może prowadzić do uzależnienia, a to już pociąga za sobą szereg konsekwencji na wiele lat. Żadna chwila pod wpływem środków odurzających nie zastąpi życia w trzeźwości.

To początek cyklu spotkań, które będą się odbywały w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu. Kolejne już jutro w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu.

Ładowanie odtwarzacza...