Podsumowaliśmy „Znicz 2018" - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Podsumowaliśmy „Znicz 2018"

Data publikacji 05.11.2018

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2018", która w tym roku trwała 5 dni. Brzescy funkcjonariusze odnotowali w tym czasie 1 wypadek drogowy, w których 1 osoba została ranna i 13 niegroźnych kolizji. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu. Za przekroczenie prędkości prawo jazdy straciło 3 piratów adrogowych.

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2018", która w tym roku trwała 5 dni. Funkcjonariusze odnotowali w tym czasie 1 wypadek drogowy, w których 1 osoba została ranna i 13 niegroźnych kolizji. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu.

Działania rozpoczęły się w czwartek 31 października. Brzescy policjanci byli wspierani przez kolegów z Oddziałów Prewencji KWP w Opolu i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Brzegu. W tym czasie mundurowi przebadali blisko 1000 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Z tej liczby 3 kierujących zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości, a 1 kierowca był po użyciu alkoholu. Rekordzistka to 32-letnia właścicielka alfa romeo, która została zatrzymana w Strzegowie. 4 listopada kobieta spowodowała kolizję z prawidłowo jadącym oplem. Badanie pokazało, że w organizmie miała 3 promile alkoholu. Mieszkanka województwa łódzkiego straciła już uprawnienia do kierowania, a za swoje zachowanie będzie odpowiadała przed sądem.

W ciągu tegorocznej akcji znicz policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 piratom drogowym. Wszyscy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Odnotowaliśmy też 13 kolizji drogowych, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Doszło do 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Do zdarzenia doszło 31 października przed południem. Na drodze między Lipową, a Przeczą 56-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kierująca i pasażerka zostały przetransportowane do szpitala.

Akcja „ZNICZ 2018” już się zakończyła. My jednak nadal apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą.  Ściągnijmy nogę z gazu i pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu!

  • Podsumowaliśmy „Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy „Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy „Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy „Znicz 2018"
  • Podsumowaliśmy „Znicz 2018"