By droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

By droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 04.09.2018

Po raz kolejny brzescy policjanci włączyli się w akcję zorganizowaną dla najmłodszych. W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” bacznie obserwujemy co dzieje się pod szkołami. Rozdajemy najmłodszym odblaski i czuwamy nad ich bezpieczeństwem. Reagujemy na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.

Wczoraj uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś trzeba się już zabrać do nauki. Dzieci z uśmiechem na twarzy i tornistrami na plecach maszerują do szkoły. My zaś dbamy o to by ich codzienna droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci w rejonie szkół reagują na nieprawidłowe zachowania kierowców, sprawdzają czy dzieci są przewożone w fotelikach. Również reagują na zachowania pieszych pod placówkami i uczulają na te niebezpieczne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na to aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. Większość placówek szkolnych korzysta z pomocy „Stopka”. To osoba, która pilnuje bezpieczeństwa dzieci na przejściach. Kierowcom natomiast przypominamy, że kiedy na pasach stoi taka osoba – w kamizelce odblaskowej i ze znakiem STOP – pojazdy winny czekać przed przejściem dla pieszych do momentu zejścia z drogi dzieci i osoby pełniącą funkcję „Stopka”.

Przede wszystkim jednak dążymy do tego aby dzieci nabierały świadomości o bezpieczeństwie i o swoje same potrafiły zadbać. Rozdajemy odblaski i tłumaczymy jak je nosić i jaka jest ich funkcja. Dbamy o to by w drodze do szkoły dzieci były bezpieczne.

Apel kierujemy również do kierowców. W rejonie szkół należy zdecydowanie ściągnąć nogę z gazu. Stosować się do ograniczeń i pozostały znaków. Nie ściągajmy na siebie problemów i dbajmy o to by dzieci bezpiecznie dotarły na lekcje.

  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”
  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”
  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”
  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”
  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”
  • „Bezpiecznej drogi do szkoły”