Odpowie za kradzież elektronarzędzi - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Odpowie za kradzież elektronarzędzi

Data publikacji 09.07.2018

Podejrzany o kradzież 23-latek w ręce brzeskich policjantów wpadł już następnego dnia. Jego łupem padła między innymi szlifierka i skrzynka z narzędziami. Swoim działaniem spowodował straty na 2 500 złotych. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Do tego zdarzenia doszło 7 lipca popołudniu. Wtedy dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży. Z przekazanych informacji wynikało, że wszystko miało się dziać na jednej z ulic w Brzegu. Tam z zaparkowanego przy posesji samochodu miały zniknąć elektronarzędzia. Jak później ustalili policjanci poszkodowany straty oszacował na 2 500 złotych.

Funkcjonariusze kryminalni, którzy pojechali na miejsce zabezpieczyli dowody w tej sprawie i rozpytali świadków. Ich ustalenia pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego o to przestępstwo. Ustalili też, gdzie mężczyzna może przebywać i już następnego dnia zatrzymali go w jego mieszkaniu. Podejrzewany to 23-letni mieszkaniec miasta. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.