Długi weekend w Brzegu był bezpieczny - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Długi weekend w Brzegu był bezpieczny

Data publikacji 05.06.2018

Kolejny długi weekend za nami. Policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących i prowadzili wzmożone kontrole drogowe. W naszym powiecie było spokojnie. Odnotowali 7 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Przebadaliśmy też 300 kierowców - każdy z nich był trzeźwy.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Kolejna nasza akcja związana była z czerwcowym weekendem, który trwał 4 dni. Pod lupę brana była trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Słoneczna pogoda sprzyjała kierowcom, którzy za kierownicą zachowali rozwagę i ostrożność. Na drogach powiatu brzeskiego było spokojnie. Od czwartku (31 maja) w naszym regionie doszło do 7 kolizji. Na szczęście były to niegroźne zdarzenia, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wykonali 300 badań stanu trzeźwości kierowców. Wszyscy byli trzeźwi i nikt nie stracił swoich uprawnień do kierowania.

Najważniejsze by za kierownicą nie ponosiła nas wyobraźnia, a umysł był wypoczęty i trzeźwy. Pamiętajmy też o tym, że będąc użytkownikiem dróg jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych. Dlatego musimy zawsze zachować ostrożność i rozwagę. To pozwala na szczęśliwe zakończenie tych długich i tych krótkich podróży.