Podczas majowego weekendu na brzeskich drogach było bezpiecznie - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Podczas majowego weekendu na brzeskich drogach było bezpiecznie

Data publikacji 07.05.2018

Majowy długi weekend dla wielu Polaków to czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Od 27 kwietnia do 6 maja w powiecie brzeskim doszło 18 kolizji drogowych. 3 kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od 27 kwietnia Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny majowy weekend 2018", których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Patrolowali drogi powiatu brzeskiego zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych jak i drogach lokalnych. Zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, czy mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Tegoroczna aura sprzyjała kierowcom, którzy nie mieli powodu narzekać na ograniczoną widoczność czy zmienne warunki atmosferyczne. W naszym powiecie było bezpiecznie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Odnotowaliśmy 18 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali również do kontroli 3 nietrzeźwych kierowców, którzy stracili już swoje uprawnienia, a ich sprawy trafią do sądu.

Ten weekend pokazuje, że na drodze może być bezpiecznie. Aby tak było przede wszystkim trzeba samemu zachować ostrożność i rozwagę. Zarówno kierowcy samochodów, motocykli jak i piesi i rowerzyści tworzą kulturę wzajemnego szacunku na drodze. To zaś w dużej mierze przekłada się na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.