W drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

W drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 04.05.2018

Ponad 3,5 promila w organizmie miał 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę swojego opla. Na szczęście wszystko zauważył funkcjonariusz z brzeskiej komendy. Post. Tomasz Soboń jechał na służbę i wtedy ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Do tego zdarzenia doszło 2 maja kilka minut po godzinie 21:00. Wtedy funkcjonariusz z brzeskiej komendy jechał na służbę. W jednej z miejscowości w powiecie brzeskim zauważył jadącego przed nim opla. Niepokój policjanta wzbudził sposób jazdy kierowcy, który nie panował nad swoim samochodem. Poruszał się całą szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Post. Tomasz Soboń nie zwlekając zatrzymał kierowce i uniemożliwił mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego. W rozmowie z siedzącym za kierownicą mężczyzna funkcjonariusz wyraźnie wyczuł woń alkoholu, a policjanci którzy przyjechali na miejsce potwierdzili przypuszczenia kolegi. Urządzenie wskazało, że 35-latek w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu i wysoka grzywna.

Pamiętajmy!

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nasza uwaga jest rozproszona, reakcje na różne sytuacje na drodze spowolnione, a wyobraźnia skłania do brawury. Zatem kierowco, w podróż ruszaj tylko trzeźwy, a kiedy widzisz niepokojące zachowanie innych kierowców zareaguj. Możesz uniemożliwić dalszą jazdę lub poinformować nas dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.