KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. 35-latek podejrzany o uśmiercenie psa trafi na rok do więzienia

  Zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 35-letni mieszkaniec gminy Grodków. Podejrzewany w chwili zatrzymania w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że ze swoim psem może robić co mu się podoba. Za takie przestępstwo Ustawa o Ochronie Zwierząt przewiduje karę do 5 lat więzienia.

 2. 31-latek w warunkach recydywy miał włamywać się i kraść - trafił już do więzienia

  Do 15 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna w warunkach recydywy miał włamywać się i kraść. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia i sprzęt sportowy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów. Trafił już do więzienia za wcześniejsze przestępstwa, gdzie odbywa karę kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności.

 3. O bezpieczeństwie przez cały rok szkolny

  Wrzesień już za nami, a mundurowi zakończyli realizację programu „Bezpieczna droga do szkoły”. My jednak nadal odwiedzamy dzieci w szkołach, przedszkolach, na jesiennych piknikach i festynach. W ramach akcji objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, spotykamy się z najmłodszymi by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

 4. 32-latek uprawiał, wytwarzał i posiadał znaczną ilość narkotyków

  Ponad 200 krzewów konopi indyjskich i blisko kilogram różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. 32-latek wpadł dzięki czujności straży rybackiej w rejonie jednego ze stawów łowieckich w gminie Lubsza. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienie.

 5. Nietrzeźwy - na pace citorena - przewoził skradziony motorower

  Do 5 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Grodkowa. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu i kradzież motoroweru. Musi się też liczyć z grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

 6. „Dwa zamiast cztery – Opolskie na rowery” dotarło do Brzegu

  „Dwa zamiast cztery – Opolskie na rowery” dotarło do powiatu brzeskiego. Wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego policjanci z brzeskiej drogówki namawiali młodzież do korzystania z roweru i utrwalali wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

 7. Poszukujemy Bartłomieja Ryłko

  Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Bartłomieja Ryłko. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Grodkowie pod numerem tel. 77 424 17 43 lub z najbliższą jednostką na terenie całego kraju pod numerem alarmowym 112.

 8. Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli Policji

  Gmina Lubsza przeznaczyła 5 000 złotych na dodatkowe patrole Policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki oraz Wójt Gminy Lubsza Pan Bogusław Gąsiorowski. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole