KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Z mieszkańcami powiatu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

  Wczorajsza debata była okazją do wspólnej dyskusji o tym co ważne dla mieszkańców powiatu brzeskiego. Podjęliśmy między innymi temat stanu bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie oraz profilaktyki o oszustwach. Zachęcaliśmy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 2. Noś odblaski - „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

  Mundurowi z brzeskiej komendy włączyli się w ogólnopolską akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Poprzez takie działania policjanci promują bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uświadamiają pieszym o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i zwracają uwagę na najbardziej rażące wykroczenia, które stwarzają niebezpieczne sytuacje.

 3. Policjanci poszukują zaginionego Józefa Dubiel

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu poszukują zaginionego 68-letniego Józefa Dubiel. Zaginiony ostatni raz widziany był 9 października 2017 r w miejscu zamieszkania. Do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

 4. Za ratowanie życia wyróżnieni Krzyżem Zasługi

  Brzescy policjanci, st. sierż. Mateusz Zalewski i st. asp. Andrzej Grabny, zostali odznaczeni Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Funkcjonariusze niemalże w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który próbował rzucić się z mostu. 21-latka policjanci w chwili skoku chwycili za ubrania i dzięki pomocy świadków mundurowym udało się wyciągnąć mężczyznę na bezpieczną stronę mostu.

 5. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 6. Zapraszamy na debatę społeczną - aby porozmawiać o bezpieczeństwie

  Policjanci z Brzegu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej. Zachęcamy do rozmowy na tematy, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez policję. Będziemy rozmawiać o poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnimy również jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym.

 7. Już rok korzystamy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała przed rokiem – dziś jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym ponad 2 000 zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

 8. O bezpieczeństwie przez cały rok szkolny

  Wrzesień już za nami, a mundurowi zakończyli realizację programu „Bezpieczna droga do szkoły”. My jednak nadal odwiedzamy dzieci w szkołach, przedszkolach, na jesiennych piknikach i festynach. W ramach akcji objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, spotykamy się z najmłodszymi by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole