Aktualności
-
Wojewódzkie działania „Prędkość”
Od wczesnych godzin rannych w całym województwie trwa akcja „Prędkość”. W działaniach wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Naszą uwagę kierujemy przede wszystkim na kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Kierowco, noga z gazu!
Brzeg -
II miejsce dla policjantów z Brzegu w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego
Sierż. Szymon Rzepka oraz sierż. Kamil Pachulski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zajęli drugie miejsce w turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Teraz brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Kluczborka będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
Brzeg -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Wyłoniliśmy "Patrol Roku 2026" w garnizonie opolskim
Mł. asp. Krystian Gąszczak i sierż. Tomasz Jędrzejko z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce, będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
KWP -
Z promilami za kierownicą jechali z imprezy na imprezę
58-letni kierowca volkswagena z promilami w organizmie nie zachował ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd. Tłumaczył policjantom, że spieszył się na zakupy, by następnie jechać do znajomych na grilla. Z kolei 36-letni kierowca volkswagena uwagę policjantów zwrócił torem jazdy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu i w takim stanie po imprezie wracał do domu. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Brzeg -
Pierwszy egzamin drogowy za czwartoklasistami z Łosiowa
Karta rowerowa daje dzieciom samodzielność w ruchu drogowym. Dzięki wiedzy i umiejętnościom, które nabywają podczas przygotowania się do egzaminu, ich świadomość zdecydowanie wzrasta. Potrafią zadbać swoje bezpieczeństwo, stosując się do obowiązków, nałożonych na rowerzystę i korzystając ze swoich praw. To ważny egzamin w życiu uczniów IV kl. łosiowskiej podstawówki, który uprawnia dzieci do tego, by rowerem samodzielnie dojeżdżać między innymi do szkoły.
Brzeg -
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
KGP -
Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"
Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Brzeg -
Podsumowaliśmy powiatowe działania „Bezpieczny powiat brzeski”
Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ze Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla, Nysy i Opola przeprowadzili działania „Bezpieczny powiat brzeski”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory. Funkcjonariusze sprawdzali również prędkość ręcznymi mierniki. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączką kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, przestrzegaj obowiązujących przepisów. Nie pozwól, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Brzeg -
Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym
34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!
Brzeg -
Korzystając z roweru pamiętaj o bezpieczeństwie
Wiosenna aura zachęca do tego, aby wsiąść na rower. Nieważne, czy chcemy w ten sposób spędzić czas z rodziną, aktywnie wypoczywać, czy też dojechać do pracy lub na zakupy. Ważne jest, abyśmy wsiadając na rower, pamiętali o bezpieczeństwie i przestrzegali przepisów drogowych. Miejmy na uwadze, że niezależnie od wieku i od tego, w jakim celu korzystamy z roweru, to należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o obowiązku używania kasku ochronnego przez rowerzystów, kierujących elektryczną hulajnogą lub UTO, którzy nie ukończyli 16. roku życia.
Brzeg -
Sobotni piknik z policjantami
Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.
Brzeg -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
KGP -
Podsumowaliśmy powiatowe działania "Prędkość"
Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, szanuj obowiązujące przepisy i nie pozwólmy, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Brzeg -
Ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
KGP -
Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję, drugi planował przewóz pasażerów do pracy
41-letni kierowca volkswagena nie zachował ostrożności, który doprowadził do zderzenia z udziałem dwóch innych pojazdów, a następnie oddalił się z miejsca, został zatrzymany już po 2 godzinach. Z kolei 33-letni kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zabrał mu kluczyki. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Grodków -
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
KGP -
Wyjaśniamy okoliczności pogryzienia dziecka przez psa
Brzescy policjanci prowadzą czynności w sprawie nieszczęśliwego wypadku, podczas którego pies rasy mieszanej zaatakował 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło kiedy chłopiec wszedł na posesję, by odwiedzić koleżankę. Wówczas pies, rzucił się na niego. Poszkodowany chłopiec natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką.
Brzeg -
Nowe porozumienie Policji i Straży Granicznej: wspólne działania w systemie Eurodac dla bezpieczeństwa granic
Dziś w Komendzie Głównej Policji podpisano porozumienie między Policją a Strażą Graniczną. Umowa dotyczy ścisłej współpracy obu służb przy dokonywaniu wpisów do zmodernizowanego, europejskiego systemu Eurodac z wykorzystaniem interfejsu Web User Interface (WUI). Nowe procedury, które ruszają 12 czerwca 2026 roku, mają na celu usprawnienie zarządzania migracją, zapewnienie najwyższej jakości danych biometrycznych oraz wzmocnienie bezpieczeństwa państwa.
KGP -
Grodkowscy policjanci zorganizowali Dzień Otwarty dla przedszkolaków
Już od najmłodszych lat warto przekazywać wiedzę, która pozwoli dzieciom zadbać o własne bezpieczeństwo. Kiedy policjanci spotykają się z najmłodszymi, zawsze starają się dać im nie tylko jak najwięcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, ale także zapewnić maluchom atrakcje. Radiowóz czy zwiedzanie naszej siedziby zawsze cieszą naszych małych gości. Tym razem moc atrakcji dla najmłodszych przygotowali policjanci z Grodkowa.
Grodków
Najczęściej czytane
-
Wyjaśniamy okoliczności pogryzienia dziecka przez psa
Brzescy policjanci prowadzą czynności w sprawie nieszczęśliwego wypadku, podczas którego pies rasy mieszanej zaatakował 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło kiedy chłopiec wszedł na posesję, by odwiedzić koleżankę. Wówczas pies, rzucił się na niego. Poszkodowany chłopiec natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką.
-
Policjanci z Brzegu wzięli udział w konkursie "Dzielnicowy Roku 2026"
Za nami opolska edycja konkursu "Dzielnicowy Roku 2026". W eliminacjach wzięło udział 22 dzielnicowych oraz 20 kierowników z komend powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci rywalizowali ze sobą podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z petentem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Mł. asp. Paweł Perkowski z KPP Brzeg zajął trzecie miejsce na podium i będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących dzielnicowych uplasował się również mł. asp. Piotr Piwko, a w rywalizacji dzielnicowym podkom. Grzegorz Galar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
-
Jeden z nietrzeźwych kierowców spowodował kolizję, drugi planował przewóz pasażerów do pracy
41-letni kierowca volkswagena nie zachował ostrożności, który doprowadził do zderzenia z udziałem dwóch innych pojazdów, a następnie oddalił się z miejsca, został zatrzymany już po 2 godzinach. Z kolei 33-letni kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zabrał mu kluczyki. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
-
Jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym
34-letni mieszaniec Brzegu pędził z prędkością 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tłumaczył policjantom, że nie zorientował się, kiedy taka prędkość pokazała się na liczniku jego volvo. Z kolei 21-letni obywatel Ukrainy przejeżdżał przez wieś, mając 105 km/h na liczniku. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, a na ich konta wpłynęły punkty karne. Stracili też swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - kierowco, nie ryzykuj, zwolnij!
-
Sobotni piknik z policjantami
Podczas sobotniego pikniku rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie finansów, z młodzieżą o służbie w Policji, a z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Była to również okazja do tego, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w sieci.
-
Podsumowaliśmy działania "Trzeźwy poranek”
W poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci z brzeskiej drogówki oraz z komisariatu w Lewinie Brzeskim przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek”. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 400 kierujących. Dwóch zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali kierowcę opla i rowerzystę, którzy byli po użyciu alkoholu. Wszyscy stracili już swoje uprawnienia do kierowania. Ich dalszym losem zajmie się teraz sąd.
-
Korzystając z roweru pamiętaj o bezpieczeństwie
Wiosenna aura zachęca do tego, aby wsiąść na rower. Nieważne, czy chcemy w ten sposób spędzić czas z rodziną, aktywnie wypoczywać, czy też dojechać do pracy lub na zakupy. Ważne jest, abyśmy wsiadając na rower, pamiętali o bezpieczeństwie i przestrzegali przepisów drogowych. Miejmy na uwadze, że niezależnie od wieku i od tego, w jakim celu korzystamy z roweru, to należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o obowiązku używania kasku ochronnego przez rowerzystów, kierujących elektryczną hulajnogą lub UTO, którzy nie ukończyli 16. roku życia.
-
Podsumowaliśmy powiatowe działania "Prędkość"
Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w tzw. wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Jak pokazuje podsumowanie akcji, wciąż największą bolączka kierowców jest niestosowanie się do limitów prędkości. Kierowco, szanuj obowiązujące przepisy i nie pozwólmy, by Twój pośpiech przyczynił się do Twojej bądź innych tragedii.
Galeria zdjęć
Filmy
-
"Rzeczywistość ciekawsza niż film" - nowy spot o służbie w Policji
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
-
Zostań policjantem w brzeskiej komendzie
-
Spróbuj swoich sił - zostań policjantem w brzeskiej komendzie
-
Policyjny alfabet - sedno służby w telegraficznym skrócie
-
Bezpiecznie nad wodą - spot policyjnych wodniaków










