32-latek uprawiał, wytwarzał i posiadał znaczną ilość narkotyków - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

32-latek uprawiał, wytwarzał i posiadał znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 01.10.2019

Ponad 200 krzewów konopi indyjskich i blisko kilogram różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. 32-latek wpadł dzięki czujności straży rybackiej w rejonie jednego ze stawów łowieckich w gminie Lubsza. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienie.

Policjanci z Brzegu podejrzewali 32-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego o przestępczość narkotykową, ich przypuszczenia się potwierdziły kiedy mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności straży rybackiej. Zauważyli go w kiedy zbierał topy marihuany w rejonie jednej z miejscowości w gminie Lubsza.

Kryminalni, którzy przyjechali na miejsce przeszukali teren i w odległości kilkuset metrów od miejsca gdzie podejrzewany został zatrzymany, w lesie ujawnili ścięte krzaki konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli podejrzane rośliny, a 32-latka przewieźli do policyjnych aresztów.Podczas dalszych czynności, na posesji zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki. W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli słoik z białą substancją, a w pojeździe susz roślinny. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi indyjskich, 800 gramów marihuany i blisko 200 amfetaminy. Teraz wszystko trafi do policyjnego laboratorium gdzie zostanie poddania szczegółowym badaniom.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

  • zabezpieczona amfetamina leży na wadze
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zabezpieczone krzewy konopi indyjskich

Opis filmu: 1. policjanci prowadzą zatrzymanego, 2. zabezpieczone krzewy konopi indyjskich w policyjnym magazynie