Za kierownicą zawsze bez pośpiechu - policyjne działania „Prędkość” - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Za kierownicą zawsze bez pośpiechu - policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 23.05.2019

180 kontroli pojazdów, a w tym 120 ujawnionych wykroczeń związanych z nadmierną prędkością – to efekt działań policjantów ruchu drogowego na drogach naszego regionu. W brzeską akcję "Prędkość" włączyli się również policjanci z Opola, Nysy i Namysłowa. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierujących na poruszanie się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości. Jak pokazują nasze statystyki, zbyt szybka jazda i niedostosowanie prędkości, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę.

W poniedziałek, na drogach naszego województwa, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Prędkość”. Działania wymierzone były w kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze szczególną uwagę przywiązywali do kierujących popełniających wykroczenia w terenie zabudowanym.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 180 pojazdów oraz ujawnili 120 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. W 2 przypadkach, za prędkość o 50 km/h większą niż dopuszczalna w terenie zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymali kierującym ich uprawnienia.

Nasze statystyki pokazują, że nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do panujących warunków, to wciąż główne przyczynami zdarzeń drogowych. W terenie zabudowanym, gdzie nie trudno o pieszych i rowerzystów, ryzyko ciężkich obrażeń lub nawet śmierci niechronionych użytkowników ruchu drogowego, rośnie wraz z prędkością pokazywaną na samochodowym liczniku. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości i wzmożona uwaga w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Musimy pamiętać, że pogoda jest zmienna, nawierzchnia bywa mokra i to od kierujących i ich zachowania zależy jak bezpieczne będą nasze drogi. Uważna i zgodna z przepisami jazda, zwiększa nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się w pojeździe, ale również innych uczestników ruchu.

  • Policjant przeprowadza kontrolę pojazdu
  • Policjant przeprowadza kontrolę pojazdu
  • policjant wypisuje mandat karny
  • Policjant przeprowadza kontrolę pojazdu
  • Policjant przeprowadza kontrolę pojazdu
  • Policjant przeprowadza kontrolę pojazdu