Możesz zostać jednym z nas - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Możesz zostać jednym z nas

Data publikacji 17.12.2019

Jesteś odpowiedzialny, chcesz pomagać innym, nie boisz się wyzwań – pracuj z nami. Cały czas prowadzimy nabór chętnych do służby w naszych szeregach. W tym roku przyjęliśmy już blisko 130 osób. Kolejną możesz być Ty! Podanie można także, całodobowo złożyć u dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Każdego roku opolska Policja przyjmuje kilkaset podań od osób, które chcą służyć w naszych szeregach. Niestety nie każdy może zostać mundurowym. To ciekawy ale i bardzo odpowiedzialny zawód. Służba to nie praca. Nosząc mundur musimy pamiętać, że obowiązują nas pewne normy i wartości. Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach. W nasze szeregi bierzemy najlepszych.

Okazuje się, że wielu spośród kandydatów w poszczególnych etapach doboru nie uzyskuje wystarczającej liczby punktów. Ale, chętnych do założenia policyjnego munduru w naszym województwie nadal nie brakuje. Ci, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi mogą to jeszcze zrobić. Zakupy, inwestycje i wzrost wynagrodzeń już są zauważalne i otwierają perspektywy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Przypominamy!

Dokumenty można składać w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Opolu przy ul. Powolnego 3, pokój numer 5 (nr telefonu 77 4222150, 77 4222151 lub 77 422 21 58)

  • w poniedziałki - godz. 8.00-16.00

  • wtorki i czwartki - w godz. 9.00-14.00

Dokumenty można również dostarczyć do Zespołu ds Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10, codziennie w godzinach urzędowania (pokój nr 332, tel. nr 77 424 00 68). Podanie można także, całodobowo złożyć w Komisariacie Policji w Grodkowie przy ul. Sportowa 4 i w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim przy ul. Kościuszki 47.

Dokumenty można pobrać z naszej strony internetowej ►.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego służbę w naszej formacji. To zaledwie przedsmak wyzwań, jakie czekają na każdego po założeniu policyjnego munduru. Film powstał dzięki życzliwości i otwartości Telewizyjnego Studia Brawo, jak również zaangażowaniu m.in. pracowników i funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego, Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu oraz Wydziału Prewencji KMP w Opolu.

 

Ładowanie odtwarzacza...