Piknik na Florydzie z Policusiem - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Piknik na Florydzie z Policusiem

Data publikacji 11.07.2018

Kilka tysięcy dzieci z całego województwa odwiedza 1 Pułk Saperów w Brzegu. Mnóstwo atrakcji – zorganizowanych również przez policjantów – czeka na najmłodszych. Na pikniku były radiowozy, pies policyjny i Policuś. Z dziećmi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji, nad wodą i zasadach jakie warto znać na spacerze czy rowerowej wycieczki. Po pełnym wrażeń dniu na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

Już po raz 18 brzescy policjanci włączyli się w Pikniku na Florydzie, który jak co roku został zorganizowany w 1 Pułku Saperów w Brzegu. Tym razem w pikniku biorą również udział nasi koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu i przewodnik wraz ze swoim policyjnym psem z oleskiej komendy. Impreza trwa 3 dni, a na najmłodszych codziennie czeka mnóstwo atrakcji. Jest strażacki tor przeszkód, przejażdżka amfibią wojskową, policyjnym radiowozem i różne rozgrywki sportowe.

Dzieci bardzo chętnie odwiedzają policyjne stanowisko gdzie również czekają na nich atrakcje i ciekawostki. Z uśmiechem na twarzy wsiadają do radiowozu i cieszą się z krótkiej przejażdżki. To czas kiedy choć przez chwilę mogą poczuć jak prawdziwi policjanci. Młodzież interesuje się również sprzętem jaki policjanci wykorzystują w codziennej pracy i pytają o służbę w mundurze. Młodzież z zainteresowaniem słucha jak wygląda służba czworonoga w naszej formacji i pyta o codzienne zadsania policyjnego psa.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...” opowiadamy najmłodszym o tym co dla nich ważne. Przypominamy o stosowaniu się do przepisów na drodze i podczas wakacyjnych wypraw. Przestrzegamy przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca. Funkcjonariusze również mówią o założeniach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą...”. Rozdajemy dzieciom ulotki, z którym mogą czerpać cenne informacje o tym jak o siebie dbać nad wodą. Przestrzegamy przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych i skakaniem do wody na główkę. Namawiamy do przestrzegania regulaminów kąpielisk i obowiązujących na nich oznaczeń. Wszystko po to by nasze pociechy spędziły te wakacje atrakcyjnie ale przede wszystkim bezpiecznie, a we wrześniu szczęśliwie wróciły do szkoły.

  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie
  • Piknik na Florydzie