Działania w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Brzeg

Aktualności

Działania w ruchu drogowym

Data publikacji 24.04.2018

Alkohol jest przyczyną wielu nieszczęśliwych zdarzeń na drodze. Aby było ich jak najmniej, apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą. Podczas kontroli pojazdów nie tylko badamy stan trzeźwości, ale również rozmawiamy z kierowcami jak ważne jest to by za kierownicę wsiadać trzeźwym. Kierowanie z promilami w organizmie to nie tylko konsekwencje prawne, ale także świadomość, że innym możemy wyrządzić wiele złego.

Wczoraj policjanci z brzeskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu włączyli się w ogólnopolską akcję „Alkohol i narkotyki”. To działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Policjanci kontrolowali kierowców w całym powiecie. Byli w naszych miastach i mniejszych miejscowościach. Sprawdzali kierowców zarówno na trasach przelotowych i dojazdowych do miast. Działania prowadzili również na głównych drogach w miastach jak i tych mniejszych, prowadzących do osiedli. Każda kontrola wiązała się ze sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu i zgodności dokumentów. Sprawdzaliśmy również czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Przede wszystkim jednak badaliśmy trzeźwość kierowców, bo zwłaszcza to od nich zależy bezpieczeństwo podczas podróży. Na szczęście podczas wczorajszych działań wszyscy kierowcy okazali się trzeźwi. Nikt nie złamał prawa i nie wsiadł za kierownicę z promilami w organizmie.

Przypominamy!

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jednak największe „koszty” nietrzeźwych kierowców często ponoszą inni uczestnicy dróg lub pasażerowie podróżujący z takim kierowcą. Apelujemy zatem o trzeźwość za kierownicą. Kiedy natomiast nie mamy pewności co do swojego stanu zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Tutaj można skorzystać ze stacjonarnego alkomatu dzięki któremu upewnimy się czy możemy wsiąść za kierownicę.

 

  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu
  • Kontrola pojazdu