KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy kierowca uderzył w radiowóz

  Według zgłoszenia audi poruszało się całą szerokością jezdni. Policjanci pojechali, by jak najszybciej zlokalizować i zatrzymać podejrzewanego kierowcę. Ten stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ich radiowóz. 26-latek miał ponad 1,5 promila. Pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Tym razem ucierpieli policjanci, którzy pojechali powstrzymać go od dalszej jazdy. Na szczęście ich życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

 2. Za kierownicę cinquecento wsiadł z promilami

  Najpierw, jeden z pasażerów pchał fiata próbując go uruchomić . Później jechali już całą szerokością jezdni. Na szczęście na swojej drodze napotkali policjantów. Jak się okazało autem podróżowały 4 młode osoby. 20-letni kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

 3. Wielkanocny weekend na drogach powiatu brzeskiego

  Od piątku policjanci dbają o to by wyjazdy na święta i powroty do domu były bezpieczne. Funkcjonariusze kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów, korzystanie z fotelików i przede wszystkim trzeźwość kierowców. Na drogach powiatu brzeskiego doszło do 3 niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich tłumaczył, że chciał sprawdzić jak to jest z promilami za kierownicą.

 4. Dodatkowe patrole w gminie Brzeg

  Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli podpisali insp. Zbigniew Dychus Komendant Powiatowy Policji w Brzegu oraz Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu. Władze miasta na ten cel przeznaczyły 15 000 złotych. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

 5. Na targach pracy rozmawialiśmy o służbie w Policji

  Kolejne już targi pracy i edukacji zorganizowane przez Wojewódzką Komendę 0HP w Opolu i Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu odbyły się tradycyjnie w brzeskim ratuszu. W spotkaniu brał również udział Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus. Promowaliśmy zawód policjanta i przedstawialiśmy warunki przyjęcia do służby. Mówiliśmy też o korzyściach płynących ze służby w formacji umundurowanej – to między innymi skrócony staż pracy do uzyskania świadczeń emerytalnych, stałe i pewne źródło dochodu oraz możliwości dalszego kształcenia się i awansowania.

 6. O bezpieczeństwie zawsze warto rozmawiać

  Profilaktyka jest najlepszą formą ochrony przed zagrożeniami. Dlatego cały czas spotykamy się z seniorami i rozmawiamy o ich bezpieczeństwie. Tym razem mł. asp. Magdalena Bielecka spotkała się z seniorkami ze Związku Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów w Brzegu. Ostrzegała przed nieuczciwymi ludźmi dzwoniącymi i pukającymi do naszych drzwi, a także o tym jak bezpiecznie się zachować na spacerze czy wycieczce rowerowej. Na zakończenie brzeskie seniorki otrzymała odblaski - by na drodze być bardziej widocznym.

 7. Z klasą mundurową rozmawialiśmy o służbie w mundurze

  Policjanci z Brzegu odwiedzili klasę mundurową w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Z młodzieżą rozmawialiśmy o służbie w Policji, o rekrutacji i warunkach jakie należy spełnić wybierając mundurową ścieżkę zawodową. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu podinsp. Piotr Nowakowski opowiedział jak z perspektywy doświadczenia zawodowego patrzy na służbę, czego się w niej nauczył i jakie są korzyści z bycia mundurowy.

 8. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole