KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy”

  Komenda Powiatowa Policji w Brzegu wspólnie z tygodnikiem „Panorama Powiatu” oraz portalem Brzeg24.pl zorganizowała konkurs pn. „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy”. Zgodnie z ogólnopolskim programem „Dzielnicowy bliżej nas”, dążymy do tego, aby dzielnicowy był policjantem znanym w miejscu pełnienia służby.

 2. Nie dajmy się oszukać!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. W minionym tygodniu oszuści wyłudzili od 64-letniej mieszkanki Brzegu 45 000 złotych. Kolejny raz przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

 3. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 4. Patrole rowerowe w Brzegu

  Kontrolują te miejsca gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy dotrze nieco później. Sprawdzają parki zieleni i skwery niedostępne dla patroli zmotoryzowanych. To drużyny rowerowe z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu w sezonie wiosennym i letnim wspomagają brzeskich policjantów i patrolują miasto.

 5. Z mieszkańcami powiatu o bezpieczeństwie

  POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW. Pod takim hasłem policjanci z Brzegu spotkali się z mieszkańcami całego powiatu. Rozmawialiśmy o zagrożeniach, ale również o profilaktyce. Dyskutowaliśmy na każdy temat jaki obecni goście przedstawili. Spotkaliśmy się po to by porozmawiać.

 6. Dzielnicowi na targowisku rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zakupów

  Dzielnicowi z Grodkowa na miejskim targowisku ostrzegali przed kradzieżami kieszonkowymi i radzili jak nie paść ofiarą złodzieja. Rozmawiali z osobami robiącymi zakupy i przestrzegali przed nieuwagą. Zachęcali również do korzystania z Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 7. Zaproponował łapówkę za „przymknięcie oka”

  Policjanci z Grodkowa zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Mężczyzna na podwójnej ciągłej wyprzedzał radiowóz. Podczas kontroli mundurowi w aucie znaleźli woreczek z marihuaną. 22-latek w zamian za odstąpienie od czynności próbował policjantom wręczyć 400 zł. Mężczyzna musi się liczyć z karą do 10 lat więzienia.

 8. Policjanci z Brzegu zajęli II miejsce w województwie

  11 drużyn i 44 policjantów wzięło udział w konkursie, który wyłonił najlepszych kryminalnych Opolszczyzny. Funkcjonariusze rywalizowali w 4 dyscyplinach z zakresu: pracy dochodzeniowo-śledczej, operacyjnej, techniki kryminalistycznej i nadzoru nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Policjanci musieli wykazać się także umiejętnościami strzeleckimi oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyna z Brzegu zajęła 2 miejsce.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole