KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Zranił kobietę i zabarykadował się – został zatrzymany przez AT

  Opolscy antyterroryści zatrzymali 25-letniego mieszkańca Brzegu. Mężczyzna ostrym narzędziem zranił kobietę po czym zabarykadował się w mieszkaniu. Następnie groził, że wyskoczy z IV piętra. Mimo rozmów z policyjnymi negocjatorami nie podjął współpracy. Teraz mieszkaniec Brzegu za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 2. Niszczenie samochodów i pobicia - kolejne zatrzymania i zarzuty

  Brzescy policjanci zatrzymali 6 osób, które mogą mieć związek między innymi z dewastacjami samochodów. Wszyscy to mieszkańcy powiatu. Mają od 18 do 29 lat. Dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 3. Bezpiecznie kręci się na pikniku, na drodze i nad wodą...

  Kilka tysięcy dzieci z całego województwa odwiedziło I Pułk Saperów w Brzegu. Mnóstwo atrakcji – zorganizowanych również przez policjantów – czekało na najmłodszych. Na pikniku były radiowozy, motocykle, pies policyjny i Policuś. Z dziećmi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji, a przede wszystkim na drodze i nad wodą. Po pełnym wrażeń dniu na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

 4. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 5. Trwają działania „Prędkość”

  Mundurowi z Brzegu i Opola mierzą prędkość w całym powiecie brzeskim. Wykonują pomiary na trasach przelotowych, w miastach i mniejszych miejscowościach. Weryfikują również miejsca wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Akcja „Prędkość” potrwa do końca weekendu. Będzie prowadzona codziennie od godz. 6:00 do 22:00.

 6. Powiatowe Obchody Święta Policji

  Powiatowe obchody Święta Policji w Brzegu odbyły się na Zamku Piastów Śląskich. Policjanci otrzymali wyróżnienia i nagrody. Były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach Święta Policji uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki.

 7. Areszt dla 30-latka za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci z Brzegu wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 41-letniej kobiety. Sąd, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat więzienia.

 8. Nie dajmy się oszukać!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. W minionym tygodniu oszuści wyłudzili od 64-letniej mieszkanki Brzegu 45 000 złotych. Kolejny raz przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole