KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Narada roczna brzeskich policjantów

  Kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Brzegu podsumowała całoroczną pracę funkcjonariuszy. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta oraz zaproszeni goście, a wśród nich Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Pan Jan Golonka i Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak. Włodarze regionu podziękowali za rok dobrej pracy policjantów i wzorowo układającą się współpracę.

 2. Działaliśmy dla poprawy bezpieczeństwa Niechronionych

  Policjanci z Brzegu wspólnie z kolegami i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu działali dla poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi skupili swoją uwagę na zachowaniach pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, ale również sprawdzali jak kierowcy postępują względem niechronionych. Rozdawaliśmy też odblaski, po to by kolejni piesi w naszym rejonie po zmroku byli bardziej widoczni.

 3. Zatrzymani w związku z przestępczością narkotykową

  Śledczy z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępczość narkotykową. 17-latek marihuanę trzymał w piwnicy. 35-latek zaś oprócz marihuany posiadał amfetaminę. Wszystko ukrył w zawiniętym dywanie, pozostawionym w kotłowni. Łącznie śledczy zabezpieczyli blisko 100 gramów narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania, udzielania i uprawy zakazanych substancji. Grozi im do 10 lat więzienia.

 4. Rozmawialiśmy o służbie w Policji

  W ramach działań promujących zawód policjanta, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy, zorganizowaliśmy spotkanie promujące zawód policjanta. Uczestnicy wykładu mogli uzyskać informacje na temat wymogów jakie muszą spełnić w poszczególnych etapach postępowania kwalifikacyjnego podczas przyjęcia do służby w Policji. Dowiedzieli się również jak wygląda codzienna służba w mundurze i jakie płyną z niej korzyści.

 5. Akademia bezpieczeństwa w brzeskiej podstawówce

  Policjanci z Brzegu i Opola włączyli się w akcje Fundacji PZU - Akademia Bezpieczeństwa. Wydarzenie miało na celu propagowanie dobrych wzorców zachować poprzez zabawę. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trakcie spotkania przypominali również o kulturalnym zachowaniu w sieci.

 6. 16-letnia mieszkanka Brzegu laureatką konkursu "Stok nie jest dla bałwanów"

  Blisko 5 000 osób wzięło udział w konkursie plastycznym pn. "Stok nie jest dla bałwanów" Spośród tak licznego grona wyróżniona została 16-letnia mieszkanka naszego miasta. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus miał zaszczyt wręczyć Zuzannie Kozłowskiej nagrodę za pracę, która przemawia do wyobraźni każdego kto choć raz jeździł na nartach.

 7. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 8. Nietrzeźwi kierowcy w rękach Policji

  Do 2 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy za kierownicę wsiedli nietrzeźwi. Obaj w organizmie mieli podaj promil alkoholu i w ręce policji wpadli w miniony weekend. 19-letni kierowca forda uderzył w drzewo i uszkodził inny pojazd. Drugi z kierowców został zatrzymany tuż przed wjazdem na autostradę.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole