KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwany listem gończym

  Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Sławomira Łacnego. Mężczyzna ten poszukiwany jest do odbycia kary więzienia.

 2. Rozstrzygnięcie konkursu dzielnicowy roku

  St. sierż. Piotr Letki dzielnicowy z brzeskiej komendy zajął drugie miejsce na II etapie eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Nasz policjant wraz ze zwycięzcą konkursu st.asp. Jarosławem Bartczak z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach będzie reprezentował Opolszczyznę w październikowym ogólnopolskim finale zawodów w Katowicach.

 3. Społeczeństwo nie godzi się na nietrzeźwych kierowców

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za kierowanie „na podwójnym gazie”. To 25 i 59-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. Młodszy z mężczyzn w organizmie miał 3,5 promila alkoholu. Swoją podróż zakończył w rowie, a za zmuszenie funkcjonariuszy do pościgu i próbę ucieczki musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia i zakazem prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Straszy wydmuchał 2 promile i tłumaczył, że sprawdzał jedynie jak działa tłumik w jego volkswagenie.

 4. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 5. Zawsze na służbie

  48-latek miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i jechał swoim motorowerem po chodniku. Na szczęście widział to policjant z Lewina Brzeskiego – i choć był po służbie, natychmiast zareagował. Zatrzymany kierowca miał problemy z zejściem z pojazdu, nie potrafił też utrzymać równowagi. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 6. O krok od tragedii - przypominamy o bezpieczeństwie w czasie zbliżającego się sezonu grzewczego

  Wydobywający się z mieszkania dym zauważyli sąsiedzi. Szybko zaalarmowali służby ratunkowe i nie wahając się ani chwili weszli do środka. Stamtąd wynieśli 62-letniego mężczyznę, który chcąc się ogrzać włączył farelkę i zasnął. Ich czujność i szybka reakcja być może zapobiegły tragedii. Nie traćmy czujności korzystając z elektrycznych piecyków, bądźmy też ostrożni ogrzewając się piecami węglowymi i gazowymi. Z ogniem i czadem nie igrajmy.

 7. By droga do szkoły była bezpieczna

  Po raz kolejny brzescy policjanci włączyli się w akcję zorganizowaną dla najmłodszych. W ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo...bezpieczna droga do szkoły” mundurowi rozmawiają z dziećmi z klas I-III o ich pierwszych wrześniowych wrażeniach. Uświadamiają jak się zachować kiedy idą do szkoły i rozmawiają o zasadach na przejściach dla pieszych. Ważne żeby najmłodsi wiedzieli, że muszą podróżować w fotelikach i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

 8. Marihuana na działce, amfetamina w narożniku

  Kryminalni z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępczość narkotykową. To 26-letni mieszkaniec powiatu. W jego miejscu zamieszkania mundurowi znaleźli blisko 25 gramów amfetaminy. Dodatkowo zlikwidowali hodowlę kilkunastu krzewów konopi indyjskich. Rośliny te uprawiane były na dzikiej działce. Podejrzanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole