KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Szczęśliwy finał poszukiwań

  Ponad dobę trwały poszukiwania za zaginionym 32 – letnim mężczyzną. Szukało go kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt, w tym drony i quady. Mieszkaniec powiatu brzeskiego został odnaleziony na polu w krzakach i został przewieziony do szpitala.

 2. Znakowanie rowerów!

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i jednostek podległych.

 3. Odpowiedzą za rozbój

  Do 12 lat więzienia grozi 27 i 31-latkowi podejrzanym o rozbój. Mieszkańcy powiatu brzeskiego mieli napaść 36-latka z Opola. Pokrzywdzony straty wycenił na 7 000 złotych. Kryminalni z Lewina Brzeskiego zatrzymali podejrzewanych o to przestępstwo już następnego dnia. Decyzją sądu starszy z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

 4. Narkotyki ukrył w butach

  Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Brzegu. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli 160 gramów amfetaminy oraz inne środki odurzające. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

 5. Podejrzani o rozbój aresztowani

  Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu podejrzanym o rozbój. Mężczyźni weszli do sklepu spożywczego i grożąc ostrym narzędziem ekspedientce ukradli papierosy. 18-latek w ręce policji wpadł kilka minut po zgłoszeniu. Drugi z podejrzanych – 27-latek – został zatrzymany następnego dnia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

 6. Przed nami długi weekend – bądźmy ostrożni na drodze!

  Zbliża się długi czerwcowy weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach Opolszczyzny pojawi się więcej niż zwykle funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy sprawdzą czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy prowadzący samochody są trzeźwi. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.

 7. Nie dajmy się oszukać!

  Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. W minionym tygodniu oszuści wyłudzili od 64-letniej mieszkanki Brzegu 45 000 złotych. Kolejny raz przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

 8. „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy”

  Komenda Powiatowa Policji w Brzegu wspólnie z tygodnikiem „Panorama Powiatu” oraz portalem Brzeg24.pl zorganizowała konkurs pn. „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy”. Zgodnie z ogólnopolskim programem „Dzielnicowy bliżej nas”, dążymy do tego, aby dzielnicowy był policjantem znanym w miejscu pełnienia służby.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole