KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Podsumowaliśmy „Znicz 2018"

  Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2018", która w tym roku trwała 5 dni. Brzescy funkcjonariusze odnotowali w tym czasie 1 wypadek drogowy, w których 1 osoba została ranna i 13 niegroźnych kolizji. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu. Za przekroczenie prędkości prawo jazdy straciło 3 piratów adrogowych.

 2. Zatrzymany dzięki czujności sąsiada

  Dzięki czujności sąsiada, mężczyzna podejrzany o włamanie na budowę trafił w ręce brzeskich policjantów. 18-latek ukradł wkrętarkę i miedziane przewody. Straty jakie spowodował to 3 000 złotych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

 3. Zapraszamy na piknik „Służymy Niepodległej”

  Piknik odbędzie się 10 listopada na Placu Zamkowym oraz Dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. W programie między innymi pokaz musztry paradnej, pokazy grup rekonstrukcyjnych, orkiestr wojskowych, a także wiele atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych będzie czekał Policuś, stanowisko daktyloskopijne i radiowóz policyjny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojewodę Opolskiego.

 4. Z dwoma promilami i córką jechała po drugie dziecko do żłobka

  31-letnia kobieta za kierownicę swojego renault wsiadła z 2 promilami w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali ją dzięki czujności innego kierowcy. Kobieta wraz z 8-letnią córką jechał odebrać ze żłobka młodsze dziecko. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie również za stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

 5. Zmiana w organizacji ruchu drogowego

  Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu w Dniu Wszystkich Świętych, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu brzeskiego udających się na groby bliskich czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach cmentarzy odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce gdzie będzie można zaparkować samochód.

 6. Razem świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskanie Niepodległości

  10 listopada 2018 r. w Brzegu był dniem pełnym atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. Wszystko dzięki imprezie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Równo o godzinie 13:00 w 17 miastach w całej Polsce rozpoczął się piknik „Służymy Niepodległej”. W brzeskich uroczystościach wziął udział Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, a także Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański i Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus.

 7. Nietrzeźwy wjechał w budynek

  Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 29-letniego kierowcę audi. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Chwilę wcześniej staranował płot i wjechał w budynek. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Grozi mu też do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 8. Znakowanie rowerów!

  Ważna informacja – znakowanie rowerów wstrzymane.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole