KPP Brzeg

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Wpadł z nielegalnym alkoholem

  Blisko 800 litrów spirytusu zabezpieczyli funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej z Opola wspólnie z policjantami kryminalnymi z Brzegu. Wartość zabezpieczonego alkoholu to ponad 65 000 złotych, a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy, to ponad 40 000 złotych. Teraz 70-letniemu mężczyźnie, który oferował do sprzedaży nielegalny alkohol, grozi wysoka grzywna.

 2. Kąpiel tylko w miejscach strzeżonych i na trzeźwo!

  Niestrzeżone kąpieliska niosą za sobą różne zagrożenia. Przede wszystkim nie ma w tych miejscach ratownika, który w razie potrzeby rusza z pomocą. Na jednym z takich kąpielisk nietrzeźwy 17-latek wszedł do wody by popływać. Podczas kąpieli kilkukrotnie się zachłysnął. Na szczęście z wody wyszedł o własnych siłach, a załoga pogotowia udzieliła mu pomocy. Apelujemy o rozwagę i nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

 3. Wielkanocny weekend na drogach powiatu brzeskiego

  Od piątku policjanci dbają o to by wyjazdy na święta i powroty do domu były bezpieczne. Funkcjonariusze kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów, korzystanie z fotelików i przede wszystkim trzeźwość kierowców. Na drogach powiatu brzeskiego doszło do 3 niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich tłumaczył, że chciał sprawdzić jak to jest z promilami za kierownicą.

 4. Piknik na Florydzie z Policusiem

  Kilka tysięcy dzieci z całego województwa odwiedza 1 Pułk Saperów w Brzegu. Mnóstwo atrakcji – zorganizowanych również przez policjantów – czeka na najmłodszych. Na pikniku były radiowozy, pies policyjny i Policuś. Z dziećmi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji, nad wodą i zasadach jakie warto znać na spacerze czy rowerowej wycieczki. Po pełnym wrażeń dniu na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

 5. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

  Komenda Powiatowa Policji w Brzegu

 6. Odpowie za posiadanie i uprawę narkotyków

  Kryminalni z brzeskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Grodków. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie amfetaminy i marihuany. Uprawiał on też konopie indyjskie. Zatrzymany przyznał się do przedstawionych zarzutów. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 7. Posiadał 3 kilogramy narkotyków - trafił już do aresztu

  Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z kryminalnymi z Brzegu, zabezpieczyli blisko 3 kilogramy narkotyków. Czarnorynkowa wartość niedozwolonych substancji sięga 200 000 złotych. 50-letni mężczyzna, który miał przemycić je z Niemiec, wpadł na dworcu autobusowym w Brzegu. Zatrzymany trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 8. Szanujmy prawo i innych użytkowników dróg

  W podróży najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Od tego czy szanujemy przepisy ruchu drogowego, przestrzegamy ich i za kierownicę wsiadamy z trzeźwym umysłem. Aby to wszystko uświadomić kierowcom, brzeska drogówka przeprowadziła policyjne działania „Pasy” i „Telefony”.

znakowanie rowerów
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE
Policjant, który mi pomógł
nszzpp
nszz pp opole